Życie w internacie

Rok szkolny 2018-2019

2 października 2018 roku opiekunowie z internatu zorganizowali  zabawę  z okazji Dnia Chłopaka. Chłopcom złożono życzenia i wręczono upominki.  Wspólnie spędziliśmy czas w miłej atmosferze. 

 

no images were found

 

6 grudnia 2018 roku wychowankowie razem z nauczycielami obchodzili mikołajki w internacie. Podopieczni samodzielnie wykonali ozdoby świąteczne, które zostały zawieszone na choince. Na koniec dla wszystkich został przygotowany słodki poczęstunek.

no images were found

 

 

 

 

 

Rok szkolny 2017-2018

 

28 września 2017 roku wszyscy nauczyciele z internatu zorganizowali  ognisko z okazji Dnia Chłopaka.

Panom i chłopcom złożono życzenia i wręczono małe upominki.  Wspólnie spędziliśmy czas i dopisała słoneczna pogoda.

no images were found

 

W dniu 21 listopada 2017 roku odbyła się zabawa andrzejkowa w internacie. Dzień wcześniej podopieczni i nauczyciele wspólnymi siłami udekorowali świetlicę. Wychowankowie aktywnie brali udział w przygotowanych wróżbach. Chcieli wiedzieć, co ich czeka w przyszłości. W wesołej atmosferze wszyscy chętnie ruszyli do tańca w rytm muzyki. Dla wszystkich zmęczonych czekał poczęstunek.

no images were found

 

W dniu 22 listopada 2017 roku odbyły się warsztaty pt. „Alternatywne metody komunikacji – Makaton” w Publicznej Bibliotece w Konarzewie. Są one kontynuacją zajęć, które przeprowadzone zostały w miesiącu październiku. Uczestnicy, poza przypomnieniem podstawowych gestów, aktywnie brali udział w przygotowanych grach i zabawach – uczyli się wierszy Jana Brzechwy, dobierali znaki graficzne do napisów oraz samodzielnie pokazywali zdania. Na zakończenie zajęć na uczestników czekał słodki poczęstunek. Opiekunowie: Paulina Owczaryszek, Anna Dłużak, Monika Ratajek.

no images were found

 

W dniach 6 i 7 grudnia 2017 roku wychowankowie razem z opiekunami świętowali mikołajki w internacie. Najpierw z zaangażowaniem wykonali ozdoby świąteczne, które potem zawiesili na choince, przy wspólnym słuchaniu kolęd. W drugim dniu pod opieką nauczycieli podopieczni piekli pierniki. Wszystkie wypieki zostały zjedzone ze smakiem.

no images were found

 

W dniu 7 marca 2018 r. w internacie obchodzono Dzień Kobiet. Wychowankowie złożyli życzenia koleżankom i wręczyli kwiatki. Wszyscy spędzili czas w miłej atmosferze.

no images were found

 

 

 

Rok szkolny 2014-2015

W dniu 30.10.2014 roku grupa wychowawcza wraz z opiekunami udała się na wycieczkę poznawczą do Wrocławia dzięki dotacji otrzymanej przez Stowarzyszeniem Motylek i dofinansowaniu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Uczestnicy wycieczki zwiedzili wrocławskie zoo wraz z nowo otwartym obiektem Afrykarium -Oceanarium oraz Stadion Miejski Euro 2012.Po zwiedzaniu ogrodu dla wszystkich czekał pyszny obiad. Wychowankom towarzyszyła piękna pogoda i dobry humor. Opiekunowie: Kinga Malińska, Sylwia Kłopocka, Marcin Kłopocki, Adrian Kubiak.

DSC09644

 

no images were found

 

 

Dnia 07.11.2014 roku wychowankowie naszego Ośrodka wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „ Barwy jesieni”. Kartki zostały  wykonane przez dzieci pod opieką: S. Kłopockiej, D. Karbowiak, K. Malińskiej. Organizatorem konkursu jest Młodzieżowy Dom Kultury w Stargardzie Szczecińskim. Czekamy na rozstrzygnięcie konkursu!

DSC09879

no images were found

Rok szkolny 2015-2016

Dzień Chłopaka

Dnia 30.09.2015r. wychowankowie wraz z opiekunami świętowali Dzień Chłopaka.
W tym dniu dziewczęta złożyły życzenia swoim kolegom i częstowały słodkim upominkiem.
Nie zabrakło ogniska oraz wspólnego pieczenia kiełbas. Opiekunowie, którzy brali udział w wspólnej zabawie: Danuta Karbowiak, Marcin Kłopocki, Adrian Staszewski, Katarzyna Jakubek, Paulina Trzeciak.

Dzień Chłopaka 5 (1)

 

no images were found

 

Mikołajki w internacie

30 listopada nasi podopieczni świętowali dzień świętego Mikołaja. Były tańce, słuchanie muzyki oraz słodki upominek. Opiekunowie: Lucyna Orpel, Katarzyna Jakubek, Paulina Trzeciak, Adrian Staszewski oraz Marcin Kłopocki.

 

Leon 192

 

no images were found

 

W dniu  1 czerwca 2016 roku wychowankowie świętowali wspólnie Dzień Dziecka. Razem z wychowawcami zrobili ognisko i upiekli kiełbaski. Dzieciom dopisywała słoneczna pogoda i dobry humor. Opiekunowie: Lucyna Orpel, Marcin Kłopocki, Adrian Staszewski, Katarzyna Jakubek, Paulina Trzeciak.

4

no images were found

 

                                                                    Rok szkolny 2016-2017

Dnia 22 września 2016 roku grupy opiekuńczo – wychowawcze wraz z wychowawcami wzięły udział w Dniu Sprzątania Świata na terenie ośrodka.

14459070_322160658138002_1687230167_n

no images were found

 

Dzień Chłopca

Dnia 29.09.2016 roku odbyło się ognisko z okazji Dnia Chłopca. Wszyscy świetnie się bawili przy muzyce oraz brali udział w zabawach zaproponowanych przez nauczycieli. Chłopcy otrzymali od dziewczyn skromne upominki. Wychowankowie zapamiętają ten dzień na długo.

20160929_173441

no images were found

 

 

5 października 2016 roku naszych wychowanków odwiedził pan policjant i rozmawiał z nimi o uzależnieniach. Przedstawił, jakie zagrożenia płyną z zażywania narkotyków, alkoholu a także od nadmiernego korzystania z Internetu. Wychowankowie uczyli się także asertywności.

14610758_1272954632723369_1052203046_n

no images were found

 

Zabawa andrzejkowa

Dnia 30 listopada 2016 roku odbyła się zabawa andrzejkowa w internacie. Wychowankowie, wspólnie z opiekunami, wróżyli sobie, co ich czeka w przyszłości. Po słodkim poczęstunku i nabraniu sił, wszyscy ruszyli do tańca w rytm muzyki.

2

no images were found

 

Dzień Kobiet

W dniu 8.03.2017 r. odbyło się ognisko z okazji Dnia Kobiet. Wychowawcy wraz z wychowankami przygotowali posiłek dla koleżanek oraz złożyli im życzenia. Wszyscy świetnie się bawili i nie mogą doczekać się kolejnej wspólnej zabawy.

no images were found

 

Wizyta na strzelnicy

 

W dniu 9.03.2017r. odbył się kolejny trening strzelecki na strzelnicy Ligi Obrony Kraju w Krotoszynie. Uczniowie mieli możliwość strzelania do celu z karabinku pneumatycznego oraz rzutów lotkami. Wszyscy świetnie się bawili oraz integrowali. Z niecierpliwością czekają na kolejny trening.

Opiekunowie: Katarzyna Jakubek i Adrian Staszewski.

no images were found

Permalink do tego artykułu: http://konarzew.edu.o12.pl/zycie-w-internacie/