Życie w internacie

Rok szkolny 2019-2020

W dniu 25 września 2019 roku odbyły się warsztaty pt. „Jesienne barwy”, przeprowadzone w Publicznej Bibliotece w Konarzewie. Podopieczni aktywnie uczestniczyli w zajęciach i tworzyli prace związane z porą roku – jesienią.

 

30 września 2019 roku w internacie wiele się działo, a wszystkie wydarzenia były związane z Dniem Chłopaka. Na początku najmłodsi wychowankowie pod opieką p. Gosi zrobili przepyszne gofry. Dziewczyny wręczyły drobne upominki i złożyły życzenia chłopcom. Na zakończenie dnia odbyła się dyskoteka.

 

2 października 2019 roku wychowankowie razem z opiekunami spotkali się w Publicznej Bibliotece w Konarzewie. Tematem zajęć były prawa i obowiązki ucznia. Młodzież z zaangażowaniem uczestniczyła w zajęciach plastycznych.

 

 

 

Rok szkolny 2018-2019

2 października 2018 roku opiekunowie z internatu zorganizowali  zabawę  z okazji Dnia Chłopaka. Chłopcom złożono życzenia i wręczono upominki.  Wspólnie spędziliśmy czas w miłej atmosferze. 

 

 

6 grudnia 2018 roku wychowankowie razem z nauczycielami obchodzili mikołajki w internacie. Podopieczni samodzielnie wykonali ozdoby świąteczne, które zostały zawieszone na choince. Na koniec dla wszystkich został przygotowany słodki poczęstunek.

 

W dniach 4 i 6 lutego 2019 roku w internacie odbyły się przygotowania do święta zakochanych – walentynek. Podopieczni z zaangażowaniem wykonali kartki walentynkowe z życzeniami. W drugim dniu wychowankowie zrobili serca z masy solnej, ozdabiając je według własnego pomysłu. Wspólnie spędziliśmy czas w wesołej atmosferze.

 

W dniu 6 marca 2019 roku odbyły się warsztaty pt. „Laurka na Dzień Kobiet”, przeprowadzone w Publicznej Bibliotece w Konarzewie. Wychowankowie pod opieką nauczycieli wykonali kolorowe i pomysłowe laurki. Wszystkim dopisywał dobry humor.

 

 

 

5 marca 2019 roku wychowankowie i nauczyciele w internacie obchodzili „Dzień Kobiet”. Podopieczni wręczyli koleżankom kwiatki i złożyli życzenia. Z tej okazji dla wszystkich czekał pyszny poczęstunek. Każdemu dopisywał humor i w miłej atmosferze spędziliśmy wspólnie czas.

 

Po południu wychowankowie z opiekunami wspólnie spędzają czas. Poza spacerami, wyjściem do biblioteki czy graniem w piłkę, uczestniczą w zajęciach rozwijających kreatywność. Trochę mąki ziemniaczanej, wody oraz kropla barwnika spożywczego wystarczy, aby otrzymać ciecz nienewtonowską o ciekawych właściwościach. 

 

W dniu 20 marca 2019 roku odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „alternatywne metody komunikacji”, przeprowadzone w Publicznej Bibliotece w Konarzewie. Wychowankowie z chęcią brali udział w zajęciach. Powtórzyli gesty używane w życiu codziennym np. zwroty grzecznościowe.

 

W dniu 10 kwietnia 2019 roku odbyły się kolejne warsztaty, przeprowadzone w Publicznej Bibliotece w Konarzewie. Wychowankowie wykonali kolorowe kartki wielkanocne. Na zakończenie zajęć został przygotowany poczęstunek.

 

Po południu wychowankowie uczestniczą w różnych zajęciach zorganizowanych przez opiekunów. Tym razem brali udział w sprawnościowym torze przeszkód. Na początku podopieczni bawili się w gry i zabawy z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Następnie czekała ich rozgrzewka, która miała na celu przygotowanie organizmu do bezpiecznego wykonywania zadań ruchowych. Na końcu wszyscy przechodzili tor przeszkód dostosowany do możliwości każdego uczestnika. Odpowiedzialni: M. Ratajek, P. Owczaryszek.

 

 

W dniu 13 maja 2019 roku wychowankowie razem z opiekunami spotkali się w Publicznej Bibliotece w Konarzewie. Uczestniczyli w warsztatach z alternatywnych metod komunikacji. Podopieczni powtórzyli nazwy kolorów, nowe gesty związane ze zwierzętami oraz z przedmiotami, których używamy w życiu codziennym.

 

 

27 maja 2019 roku wychowankowie pod opieką nauczycieli odwiedzili Publiczną  Bibliotekę w Konarzewie. Spotkanie było okazją do podsumowania współpracy Ośrodka z biblioteką w roku szkolnym 2018/2019. 

 

 

W letnie i ciepłe popołudnie wychowankowie pod opieką nauczycieli zrobili zimny i smaczny truskawkowy koktajl, a potem wspólnie przygotowali ognisko.

 

 

Rok szkolny 2017-2018

 

28 września 2017 roku wszyscy nauczyciele z internatu zorganizowali  ognisko z okazji Dnia Chłopaka.

Panom i chłopcom złożono życzenia i wręczono małe upominki.  Wspólnie spędziliśmy czas i dopisała słoneczna pogoda.

 

W dniu 21 listopada 2017 roku odbyła się zabawa andrzejkowa w internacie. Dzień wcześniej podopieczni i nauczyciele wspólnymi siłami udekorowali świetlicę. Wychowankowie aktywnie brali udział w przygotowanych wróżbach. Chcieli wiedzieć, co ich czeka w przyszłości. W wesołej atmosferze wszyscy chętnie ruszyli do tańca w rytm muzyki. Dla wszystkich zmęczonych czekał poczęstunek.

 

W dniu 22 listopada 2017 roku odbyły się warsztaty pt. „Alternatywne metody komunikacji – Makaton” w Publicznej Bibliotece w Konarzewie. Są one kontynuacją zajęć, które przeprowadzone zostały w miesiącu październiku. Uczestnicy, poza przypomnieniem podstawowych gestów, aktywnie brali udział w przygotowanych grach i zabawach – uczyli się wierszy Jana Brzechwy, dobierali znaki graficzne do napisów oraz samodzielnie pokazywali zdania. Na zakończenie zajęć na uczestników czekał słodki poczęstunek. Opiekunowie: Paulina Owczaryszek, Anna Dłużak, Monika Ratajek.

 

W dniach 6 i 7 grudnia 2017 roku wychowankowie razem z opiekunami świętowali mikołajki w internacie. Najpierw z zaangażowaniem wykonali ozdoby świąteczne, które potem zawiesili na choince, przy wspólnym słuchaniu kolęd. W drugim dniu pod opieką nauczycieli podopieczni piekli pierniki. Wszystkie wypieki zostały zjedzone ze smakiem.

 

W dniu 7 marca 2018 r. w internacie obchodzono Dzień Kobiet. Wychowankowie złożyli życzenia koleżankom i wręczyli kwiatki. Wszyscy spędzili czas w miłej atmosferze.

 

 

 

Rok szkolny 2014-2015

W dniu 30.10.2014 roku grupa wychowawcza wraz z opiekunami udała się na wycieczkę poznawczą do Wrocławia dzięki dotacji otrzymanej przez Stowarzyszeniem Motylek i dofinansowaniu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Uczestnicy wycieczki zwiedzili wrocławskie zoo wraz z nowo otwartym obiektem Afrykarium -Oceanarium oraz Stadion Miejski Euro 2012.Po zwiedzaniu ogrodu dla wszystkich czekał pyszny obiad. Wychowankom towarzyszyła piękna pogoda i dobry humor. Opiekunowie: Kinga Malińska, Sylwia Kłopocka, Marcin Kłopocki, Adrian Kubiak.

DSC09644

 

 

 

Dnia 07.11.2014 roku wychowankowie naszego Ośrodka wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „ Barwy jesieni”. Kartki zostały  wykonane przez dzieci pod opieką: S. Kłopockiej, D. Karbowiak, K. Malińskiej. Organizatorem konkursu jest Młodzieżowy Dom Kultury w Stargardzie Szczecińskim. Czekamy na rozstrzygnięcie konkursu!

DSC09879

Rok szkolny 2015-2016

Dzień Chłopaka

Dnia 30.09.2015r. wychowankowie wraz z opiekunami świętowali Dzień Chłopaka.
W tym dniu dziewczęta złożyły życzenia swoim kolegom i częstowały słodkim upominkiem.
Nie zabrakło ogniska oraz wspólnego pieczenia kiełbas. Opiekunowie, którzy brali udział w wspólnej zabawie: Danuta Karbowiak, Marcin Kłopocki, Adrian Staszewski, Katarzyna Jakubek, Paulina Trzeciak.

Dzień Chłopaka 5 (1)

 

 

Mikołajki w internacie

30 listopada nasi podopieczni świętowali dzień świętego Mikołaja. Były tańce, słuchanie muzyki oraz słodki upominek. Opiekunowie: Lucyna Orpel, Katarzyna Jakubek, Paulina Trzeciak, Adrian Staszewski oraz Marcin Kłopocki.

 

Leon 192

 

 

W dniu  1 czerwca 2016 roku wychowankowie świętowali wspólnie Dzień Dziecka. Razem z wychowawcami zrobili ognisko i upiekli kiełbaski. Dzieciom dopisywała słoneczna pogoda i dobry humor. Opiekunowie: Lucyna Orpel, Marcin Kłopocki, Adrian Staszewski, Katarzyna Jakubek, Paulina Trzeciak.

4

 

                                                                    Rok szkolny 2016-2017

Dnia 22 września 2016 roku grupy opiekuńczo – wychowawcze wraz z wychowawcami wzięły udział w Dniu Sprzątania Świata na terenie ośrodka.

14459070_322160658138002_1687230167_n

 

Dzień Chłopca

Dnia 29.09.2016 roku odbyło się ognisko z okazji Dnia Chłopca. Wszyscy świetnie się bawili przy muzyce oraz brali udział w zabawach zaproponowanych przez nauczycieli. Chłopcy otrzymali od dziewczyn skromne upominki. Wychowankowie zapamiętają ten dzień na długo.

20160929_173441

 

 

5 października 2016 roku naszych wychowanków odwiedził pan policjant i rozmawiał z nimi o uzależnieniach. Przedstawił, jakie zagrożenia płyną z zażywania narkotyków, alkoholu a także od nadmiernego korzystania z Internetu. Wychowankowie uczyli się także asertywności.

14610758_1272954632723369_1052203046_n

 

Zabawa andrzejkowa

Dnia 30 listopada 2016 roku odbyła się zabawa andrzejkowa w internacie. Wychowankowie, wspólnie z opiekunami, wróżyli sobie, co ich czeka w przyszłości. Po słodkim poczęstunku i nabraniu sił, wszyscy ruszyli do tańca w rytm muzyki.

2

 

Dzień Kobiet

W dniu 8.03.2017 r. odbyło się ognisko z okazji Dnia Kobiet. Wychowawcy wraz z wychowankami przygotowali posiłek dla koleżanek oraz złożyli im życzenia. Wszyscy świetnie się bawili i nie mogą doczekać się kolejnej wspólnej zabawy.

 

Wizyta na strzelnicy

 

W dniu 9.03.2017r. odbył się kolejny trening strzelecki na strzelnicy Ligi Obrony Kraju w Krotoszynie. Uczniowie mieli możliwość strzelania do celu z karabinku pneumatycznego oraz rzutów lotkami. Wszyscy świetnie się bawili oraz integrowali. Z niecierpliwością czekają na kolejny trening.

Opiekunowie: Katarzyna Jakubek i Adrian Staszewski.

Permalink do tego artykułu: http://konarzew.edu.o12.pl/zycie-w-internacie/