Życie w internacie

Rok szkolny 2020/2021

Tak spędzamy wspólnie czas w wolne popołudnie 🙂 

 

 

W poniedziałek, 20 września 2020 roku, wychowankowie uczestniczyli w warsztatach w Publicznej Bibliotece w Konarzewie. Wspólnie opracowaliśmy prawa i obowiązki ucznia. 

 

23 września 2020 roku udaliśmy się na rajd po okolicy naszej szkoły. Pod okiem p. Agnieszki przypomnieliśmy sobie zasady prawidłowego poruszania się z kijkami. W otoczeniu przyrody zrobiliśmy przystanek na odpoczynek i przy okazji poznaliśmy twórczość polskich pisarzy – Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Każdemu z uczestników dopisywał humor i w miłej atmosferze spędziliśmy czas przy tak pięknej pogodzie. 

 

 

1 października w internacie obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Koleżanki wręczyły kolegom i nauczycielom drobne upominki. Były tańce, śpiewy karaoke i mały poczęstunek. Wszyscy dobrze bawili się w miłej atmosferze. 

 

 

 

Dnia 5.10.2020r. wychowankowie spotkali się, aby nauczyć się, jak przygotować pizzę domowym sposobem. W przygotowanie ciasta zaangażowali się wszyscy, nawet ci najmłodsi. Następnie czekaliśmy, aż ciasto wyrośnie, w tym czasie przygotowywane były pozostałe składniki do dekoracji. Pizza smakowała znakomicie. Jej zapach długo jeszcze roznosił się po murach naszego Ośrodka. O przepis na pizzę poprosili wszyscy wychowankowie.

 

 

12 października 2020 roku w ramach działania kółka czytelniczego wychowankowie zapoznali się z życiorysem i  twórczością Marii Konopnickiej. Wysłuchali wiersz pt. „Jesień” i udekorowali według własnego pomysłu sowy. Wspólnie przygotowali w kreatywnej formie lapbooka na temat obecnej pory roku. Wszyscy pracowali i mogli podziwiać swoje dzieła.  

 

 

Każdemu uczniowi radość się udziela, gdy zbliża się Dzień Nauczyciela.
Z okazji tego zaszczytnego Święta niech każda buzia będzie uśmiechnięta.
Wszyscy nasi kochani nauczyciele, dla swoich uczniów cierpliwości mają wiele.
Za naukę, za trud jaki jest wkładany przeogromny bukiet życzeń składamy.
Życzenia szczere, prawdziwe z uczniowskich serc płynące
jak świeże kwiaty pachnące, kwitnące na polskiej łące.

Dnia 14 października 2020r. obchodziliśmy w naszej świetlicy szkolnej Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji wychowankowie internatu brali udział w zajęciach poświęconych trudnej i odpowiedzialnej pracy nauczyciela, podczas których uczyli się okazywać szacunek wszystkim osobom pracującym w szkole.
Zapoznali się z historią powstania Dnia Edukacji Narodowej, mieli możliwość swobodnych wypowiedzi na temat pracy swoich wychowawców. Dzieciom przybliżone zostały treści dotyczące pracy nauczycieli w szkole, jak również wszyscy zgodnie przyznali, że to święto obchodzone 14 października jest świętem wszystkich pracowników szkoły. Podczas popołudniowych zajęć w internacie powstał kolorowy plakat związany, z tym świętem.
DOCENIAMY
ZA TRUD
ZA CIERPLIWOŚĆ
ZA CIEKAWE LEKCJE
ZA WYROZUMIAŁOŚĆ
ZA UŚMIECH
I DOBRE SERCE
DZIĘKUJEMY:)

 

 

W internacie uczciliśmy Ogólnopolski Dzień Gier Planszowych, który przypadł 10 października 2020 roku. Całe popołudnie i wieczór wychowankowie spędzili na wspólnym graniu w znane gry planszowe. Przygotowali wymyśloną przez siebie grę planszową i wspólnie ustalili jej zasady.

 

21 października – Dzień Bez Skarpetek

21 października 2020r. w internacie obchodziliśmy Dzień Bez Skarpetek. Wychowankowie internatu postanowili ten dzień uczcić. Święto to ma zwrócić uwagę społeczeństwa na to, by dbać o stopy. Skarpety nosimy na co dzień do spodni, legginsów, krótkich spodenek, a nawet do klapek i sandałów. Po prostu Polacy kochają skarpetki, ale dziś można z nich zrezygnować 😉
O tym jak ważna jest kondycja naszych stóp nie trzeba nikogo przekonywać. Wiele osób w wieku dorosłym boryka się z dolegliwościami i deformacjami. Warto więc już od najmłodszych lat nauczyć się odpowiedniego dbania o stopy. O ile chodzenie boso porą jesienną i zimową niekoniecznie będzie możliwe, to wykonanie różnych prostych i ciekawych ćwiczeń stóp – jak najbardziej (oczywiście na boso).
Zarówno wychowankowie, jak i nauczyciele celebrowali, ten dzień „na boso”, oczywiście podczas zabaw związanych z poczuciem świadomości własnego ciała, a było ich dużo. I chociaż tak bardzo kochamy skarpetki, tego dnia musieliśmy się bez nich obejść 🙂

 

Jesień to czas, kiedy w sadach i ogrodach dojrzewają owoce i warzywa. Są one nie tylko smaczne i zdrowe, ale posiadają interesujące kształty i przepiękne barwy. Dlatego właśnie w październiku nasi wychowankowie postanowili zrobić z owoców zwierzaki- cudaki. Na końcu zajęć chętnie przystąpili do konsumpcji swoich dzieł.

 

 

 

Po ukończeniu zajęć nasi wychowankowie wracają do internatu, gdzie mają okazję odpocząć po kilku godzinach wytężonej nauki. Pojawia się zatem pytanie, w jaki sposób mądrze zarządzać ich odpoczynkiem?
Jednym ze sposobów na mądre zagospodarowanie czasu jest organizacja zajęć sportowych. Odbywają się one dla wychowanków internatu na boisku szkolnym lub w sali gimnastycznej. Uczestniczą w nich zarówno wychowankowie z młodszej jak i starszej grupy. Aktywność fizyczna i ruchowa zmierza do poprawy sprawności fizycznej, a przede wszystkim wdraża do troski o zdrowie fizyczne i psychiczne.
Najważniejszym zadaniem zajęć sportowych jest dostarczenie naszym wychowankom okazji do aktywnego wypoczynku i zabawy – która nie tylko dla dzieci, ale i dla dorosłych, jest nieodzownym elementem życia.

 

 

 

Mały, duży, czarny czy brązowy, z długą lub z krótką sierścią – nieważne. Każdy z nich obchodzi 25 października swoje święto – Dzień Kundelka. Ten niepozorny piesek jest wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju. Jego święto przypada w Dniu Ustawy o Ochronie Zwierząt.
Wychowankowie internatu również uczcili ten dzień, wysłuchując ciekawostek na temat piesków a następnie wspólnie z wychowawcami wykonali piękny plakat 🙂
W ramach obchodów Dnia Kundelka najczęściej organizowane są wystawy, na których właściciele dumnie prezentują swoje ukochane zwierzaki. Wiele schronisk zaprasza również na tzw. dni otwarte, zachęcając do odwiedzin i przygarnięcia bezdomnych piesków oraz ofiarowania wsparcia w postaci datków pieniężnych lub materialnych.
W całej Polsce jest około 70 tysięcy bezdomnych psów – większość z nich straciła dom wskutek ludzkiej bezduszności i bezmyślności. Na szczęście część z nich ma szansę na znalezienie nowych rodzin i miłości, na którą każdy pies – kundelek czy rasowiec – z pewnością zasługuje.
Pies to przecież nie zabawka! Nie można się nim pobawić i odstawić na półkę, gdy się znudzi, a tym bardziej wyrzucić za drzwi. Pies to żywa istota, która ma uczucia. Pies to obowiązek, gdyż ma on swoje potrzeby, którym trzeba sprostać.

 

 

Zajęcia plastyczne to ulubiona forma aktywności dzieci już od najmłodszych lat. W internacie również, wykorzystując rożne techniki plastyczne, wychowankowie wspólnie z wychowawcami tworzą piękne prace.
Tymczasem zajęcia plastyczne dają o wiele szersze pole działania. Malować można nawet makiem czy piaskiem, co wspaniale pobudza wyobraźnię.
Materiały plastyczne, w zależności od zainteresowań, są bardzo różnorodne: ołówek, farby plakatowe, kredki pastelowe, itp. Wykorzystując zdolności plastyczne, zachęcamy wychowanków do dekorowania internatu i sypialni internackich.
Zajęcia te rozwijają zdolności plastyczne oraz odkrywają ukryte w nich talenty. Poprzez tworzenie na zajęciach kolejnych prac plastycznych, wychowankowie stają się bardziej samodzielni, nabywają umiejętności dobierania narzędzi i materiałów potrzebnych do realizacji danego zadania oraz miło spędzają czas wolny w internacie:) 

 

 

 

 

W ramach działania kółka czytelniczego wychowankom przybliżono postać i twórczość naszego patrona –
ks. Jana Twardowskiego. Z okazji nadchodzącego dnia 1 listopada – Dnia Wszystkich Świętych, podopieczni starali się interpretować fragment wiersza księdza pt. „Śpieszmy się” oraz wykonać pracę plastyczną – znicz. 

 

 

Światowy Dzień Praw Dziecka

,, Młody człowieku! To nie zabawa-masz prawo wiedzieć, jakie masz prawa.
Na samym wstępie, uwierz z ochotą, że jesteś młodą, ludzką istotą.
Nikt nie ma prawa bić Cię, wyzywać, szturchać, obrażać lub Ci ubliżać,
możesz się uczyć i bez wątpienia rozwijać talent i uzdolnienia”

20 listopada, to dzień szczególny, gdyż obchodzony jest jako Światowy Dzień Praw Dziecka. Wychowankowie internatu wykonali plakat na temat ,,PRAWA DZIECKA OCZAMI DZIECKA”. Inwencje twórczą pomogli rozwinąć nauczyciele jak również przybliżyli wychowankom tematykę związaną z Konwencją o Prawach Dziecka.
Dzień 17 listopada poświęcony był zajęciom o prawach dziecka, aby nawet najmłodsi zdawali sobie sprawę czym są prawa dziecka, jakie prawa im przysługują, na czym polega różnica między prawami a obowiązkami, granice, których nie wolno przekraczać oraz gdzie i do kogo mogą się zwrócić w sytuacji, gdy ich prawa nie są respektowane. Wychowankowie uczyli się upominać o swoje prawa, pamiętając, że inni też je mają.

 

 

 

Dzień Pluszowego Misia co rok obchodzimy 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny. Mało kto wie, że pluszowy miś to zabawka-symbol z niezwykłą historią. Wszystko zaczęło się od prezydenta Stanów Zjednoczonych – Teodora Roosvelta, który w 1902 roku wybrał się z przyjaciółmi na polowanie. Podczas wyprawy postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał jego uwolnienie, a całą historię zilustrowano komiksem w waszyngtońskiej prasie. Jednym z czytelników gazety był pewien producent zabawek, który zainspirował się tym wydarzeniem i stworzył nową zabawkę dla dzieci, właśnie w formie pluszowego misia. Nazwał go Teddy Bear, co było oczywistym nawiązaniem do imienia prezydenta USA.           Dziś pluszowy miś to kultowa zabawka na całym świecie i mimo upływającego czasu oraz pojawiania się coraz bardziej nowoczesnych rozrywek dla dzieci, bywa największym przyjacielem dziecka. Popularność maskotki sprawiła, że zaczęto ją chętnie wykorzystywać w powstających bajkach dla dzieci. Na tej fali powstało wiele kultowych misiowych postaci takich jak m. in. Kubuś Puchatek, Miś Paddington, Miś Barnaba. W Polsce również narodzili się nowi pluszowi bohaterowie np. Miś Uszatek, Miś z okienka, Miś Coralgol. Wszystkie, choć wyglądem różniły się od siebie, były pluszowymi niedźwiadkami. Ponadczasowość pluszowych misiów sprawiła, że bajki są chętnie oglądane przez kolejne pokolenia dzieci. Sam pluszak jest ponadto symbolem dobra, miłości, ciepła, łagodności i opiekuńczości, czyli tego, czego jako ludzie bardzo pragniemy. W dniu 24 listopada 2020r. wychowankowie internatu wykonali plakat z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia”. Wychowankom została przybliżona historia powstania „misia” jak również powstał tematyczny plakat. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija.

 

 

 

 

25 listopada obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia. Wychowankowie uczestniczyli w kółku czytelniczym i poznali kilka wierszy związanych z obchodzonym dniem – wiersze Jana Brzechwy i rymowanki. Wykorzystano też alternatywne metody komunikacyjne. Na koniec spotkania podopieczni wykonali prace plastyczne według własnego pomysłu.

 

 

21 i 22 stycznia – Dzień Babci oraz Dzień Dziadka

20 stycznia 2021 roku wychowankowie internatu z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka przygotowali własnoręcznie zdobione drobne upominki. Jedną z najpopularniejszych form składania życzeń są bogato zdobione laurki, zawierające życzenia w formie wierszyków, jednak tym razem powstał pomysł na zrobienie serduszek z masy solnej i ozdobienie ich według własnego uznania. Wychowankowie z radością i zaangażowaniem ozdabiali swoje dzieła, przy okazji powstały także inne ciekawe wzory 🙂

 

 

 

 A TŁUSTY CZWARTEK U NAS WYGLĄDAŁ TAK…

 

 

 10 lutego 2021 roku

Wolny czas spędzamy aktywnie. Po południu wybraliśmy się na spacer z sankami, podziwiając piękno przyrody zimą i w dobrym humorze wróciliśmy do szkoły. 

 

 

9 czerwca 2021 roku wychowankowie wraz z wychowawcami wybrali się na pieszy rajd po okolicy. W trakcie wyczerpującej wędrówki, zrobili mały przystanek, aby odpocząć i orzeźwić się pysznymi smakołykami. Niektórzy, niestrudzeni słońcem, skorzystali z okazji i potańczyli na pobliskiej scenie, inni zaś postanowili udać się na plac zabaw.

 

 

 

 

Rok szkolny 2019-2020

W dniu 25 września 2019 roku odbyły się warsztaty pt. „Jesienne barwy”, przeprowadzone w Publicznej Bibliotece w Konarzewie. Podopieczni aktywnie uczestniczyli w zajęciach i tworzyli prace związane z porą roku – jesienią.

 

30 września 2019 roku w internacie wiele się działo, a wszystkie wydarzenia były związane z Dniem Chłopaka. Na początku najmłodsi wychowankowie pod opieką p. Gosi zrobili przepyszne gofry. Dziewczyny wręczyły drobne upominki i złożyły życzenia chłopcom. Na zakończenie dnia odbyła się dyskoteka.

 

2 października 2019 roku wychowankowie razem z opiekunami spotkali się w Publicznej Bibliotece w Konarzewie. Tematem zajęć były prawa i obowiązki ucznia. Młodzież z zaangażowaniem uczestniczyła w zajęciach plastycznych.

 

22 października 2019 roku podopieczni i nauczyciele wzięli udział w jesiennym rajdzie. Podczas spaceru wychowankowie rozwiązywali różne zadania. Pierwszym z nich było rozpoznanie liści i połączenie z odpowiednimi drzewami. Były gry i zabawy z wykorzystaniem darów jesieni. Wszyscy pokazywali zwierzęta leśne gestami Makatonu i spotkaliśmy na swojej drodze śpiącego pana jeża. 

 

Wychowankowie z opiekunami spotkali się w Filii Bibliotecznej w Konarzewie, aby uczestniczyć w warsztatach pt. „Pod jesiennym parasolem”. Dzieci przypomniały wszystkie pory roku. Przybliżono bliżej cechy charakterystyczne i dary jesieni. Na koniec wykonali prace plastyczne – jesienny parasol.

 

 

6 listopada 2019 roku wychowankowie spotkali się w Publicznej Bibliotece w Konarzewie i rozmawiali na temat nadchodzącego święta 11 listopada. Dzieci poznały kawałek historii naszego kraju i symbole narodowe, malując flagę w barwach narodowych.

 

W wolnym czasie grupa internacka spotkała się w Publicznej Bibliotece w Konarzewie. Wszyscy przypomnieli sobie podstawy z alternatywnych metod komunikacji – osoby, zwroty grzecznościowe, kolory.

     

 

 

W środę 20 listopada 2019 roku wychowankowie razem z opiekunami uczestniczyli w zajęciach nordic walking. Pod czujnym okiem p. Agnieszki Kaczmarek wspólnie uczyliśmy się jak poprawnie poruszać się. Nordic walking jest to forma aktywności fizycznej polegająca na marszu ze specjalnymi kijami. Dzięki takim ćwiczeniom zwiększa się wytrzymałość organizmu, odciąża stawy czy polepsza się stabilność ciała.

      

 

W dniu 2 grudnia 2019 roku wychowankowie razem z nauczycielami wykonali kartki świąteczne dla dzieci i osób dorosłych ze szpitali onkologicznych. Podopieczni z zaangażowaniem uczestniczyli w tworzeniu kartek.

 

 

W listopadowe popołudnie wychowankowie spotkali się w Filii Bibliotecznej w Konarzewie, by poznać zwyczaje andrzejkowe, w tym wróżby i poznanie przyszłości. Dzień później odbyła się z tej okazji impreza andrzejkowa.

 

Dnia 9 grudnia 2019 roku podczas zajęć popołudniowych wychowankowie grup pod opieką nauczycieli odwiedzili Salę Zabaw Kamix w Krotoszynie. Dzieci z radością bawiły się w kulkach, było bardzo wesoło i kolorowo. Największą atrakcją było spotkanie z Mikołajem. Wychowankowie otrzymali drobne upominki i wyściskali Mikołaja.

 

Święta Bożego Narodzenia już niedługo, dlatego podczas zajęć popołudniowych nasi wychowankowie z nauczycielami upiekli pierniki. Dzieci uczyły się wałkować ciasto oraz wyciskały z foremek wzory. Było przy tym dużo śmiechu i radości, zapach pierników roznosił się po szkole, a co najważniejsze, były one smaczne!

 

 

Z okazji walentynek  podopieczni razem z wychowawcami spotkali się w Publicznej Bibliotece w Konarzewie. W miłej atmosferze wykonali kartki z życzeniami. 

 

W dniu 20.02.2020 roku podopieczni pojechali na krótką wycieczkę do Zdun na kręgle. Głównym celem wyprawy było wspólne spędzenie wolego czasu, promowanie zdrowego stylu życia oraz aktywności fizycznej. Wychowankowie z zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach. 

 

W czwartkowe popołudnie wychowankowie, pod opieką p. Moniki, p.Gosi i p. Sylwii, wykonali własne pizzerki. Zadbaliśmy o podstawowe zasady higieny, czyli umycie rąk i warzyw. Po wskazówkach o higienie oraz bezpieczeństwie posługiwania się nożem, uczniowie z pomocą pań zabrali się do pracy. Każdy z wychowanków pokroił warzywa oraz szynkę. Następnie każdy otrzymał ciasto, które zostało wcześniej zarobione i zaczęliśmy formować pizzerki. Kiedy uformowaliśmy ciasto przyszła kolej na sos i składniki. Po przygotowaniu i oczekiwaniu aż się upiecze, wychowankowie pomogli sprzątać. Zapach pizzy unosił się po całej szkole!

 

8 marca 2020 roku wiąże się z Międzynarodowym Dniem Kobiet. Z tej okazji 3 marca w Publicznej Bibliotece w Konarzewie wychowankowie udali się na spotkanie razem z opiekunami, by przybliżyć znaczenie święta pań. A 5 marca 2020 roku w internacie odbył się „Dzień Kobiet”. Podopieczni wraz w opiekunami wykonali przepyszne gofry. Chłopcy wręczyli dziewczynom kwiaty oraz złożyli życzenia. Następnie razem zasiedli i zajadali się przygotowanymi goframi.

 

Rok szkolny 2018-2019

2 października 2018 roku opiekunowie z internatu zorganizowali  zabawę  z okazji Dnia Chłopaka. Chłopcom złożono życzenia i wręczono upominki.  Wspólnie spędziliśmy czas w miłej atmosferze. 

 

 

6 grudnia 2018 roku wychowankowie razem z nauczycielami obchodzili mikołajki w internacie. Podopieczni samodzielnie wykonali ozdoby świąteczne, które zostały zawieszone na choince. Na koniec dla wszystkich został przygotowany słodki poczęstunek.

 

W dniach 4 i 6 lutego 2019 roku w internacie odbyły się przygotowania do święta zakochanych – walentynek. Podopieczni z zaangażowaniem wykonali kartki walentynkowe z życzeniami. W drugim dniu wychowankowie zrobili serca z masy solnej, ozdabiając je według własnego pomysłu. Wspólnie spędziliśmy czas w wesołej atmosferze.

 

W dniu 6 marca 2019 roku odbyły się warsztaty pt. „Laurka na Dzień Kobiet”, przeprowadzone w Publicznej Bibliotece w Konarzewie. Wychowankowie pod opieką nauczycieli wykonali kolorowe i pomysłowe laurki. Wszystkim dopisywał dobry humor.

 

 

 

5 marca 2019 roku wychowankowie i nauczyciele w internacie obchodzili „Dzień Kobiet”. Podopieczni wręczyli koleżankom kwiatki i złożyli życzenia. Z tej okazji dla wszystkich czekał pyszny poczęstunek. Każdemu dopisywał humor i w miłej atmosferze spędziliśmy wspólnie czas.

 

Po południu wychowankowie z opiekunami wspólnie spędzają czas. Poza spacerami, wyjściem do biblioteki czy graniem w piłkę, uczestniczą w zajęciach rozwijających kreatywność. Trochę mąki ziemniaczanej, wody oraz kropla barwnika spożywczego wystarczy, aby otrzymać ciecz nienewtonowską o ciekawych właściwościach. 

 

W dniu 20 marca 2019 roku odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „alternatywne metody komunikacji”, przeprowadzone w Publicznej Bibliotece w Konarzewie. Wychowankowie z chęcią brali udział w zajęciach. Powtórzyli gesty używane w życiu codziennym np. zwroty grzecznościowe.

 

W dniu 10 kwietnia 2019 roku odbyły się kolejne warsztaty, przeprowadzone w Publicznej Bibliotece w Konarzewie. Wychowankowie wykonali kolorowe kartki wielkanocne. Na zakończenie zajęć został przygotowany poczęstunek.

 

Po południu wychowankowie uczestniczą w różnych zajęciach zorganizowanych przez opiekunów. Tym razem brali udział w sprawnościowym torze przeszkód. Na początku podopieczni bawili się w gry i zabawy z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Następnie czekała ich rozgrzewka, która miała na celu przygotowanie organizmu do bezpiecznego wykonywania zadań ruchowych. Na końcu wszyscy przechodzili tor przeszkód dostosowany do możliwości każdego uczestnika. Odpowiedzialni: M. Ratajek, P. Owczaryszek.

 

 

W dniu 13 maja 2019 roku wychowankowie razem z opiekunami spotkali się w Publicznej Bibliotece w Konarzewie. Uczestniczyli w warsztatach z alternatywnych metod komunikacji. Podopieczni powtórzyli nazwy kolorów, nowe gesty związane ze zwierzętami oraz z przedmiotami, których używamy w życiu codziennym.

 

 

27 maja 2019 roku wychowankowie pod opieką nauczycieli odwiedzili Publiczną  Bibliotekę w Konarzewie. Spotkanie było okazją do podsumowania współpracy Ośrodka z biblioteką w roku szkolnym 2018/2019. 

 

 

W letnie i ciepłe popołudnie wychowankowie pod opieką nauczycieli zrobili zimny i smaczny truskawkowy koktajl, a potem wspólnie przygotowali ognisko.

 

 

Rok szkolny 2017-2018

 

28 września 2017 roku wszyscy nauczyciele z internatu zorganizowali  ognisko z okazji Dnia Chłopaka.

Panom i chłopcom złożono życzenia i wręczono małe upominki.  Wspólnie spędziliśmy czas i dopisała słoneczna pogoda.

 

W dniu 21 listopada 2017 roku odbyła się zabawa andrzejkowa w internacie. Dzień wcześniej podopieczni i nauczyciele wspólnymi siłami udekorowali świetlicę. Wychowankowie aktywnie brali udział w przygotowanych wróżbach. Chcieli wiedzieć, co ich czeka w przyszłości. W wesołej atmosferze wszyscy chętnie ruszyli do tańca w rytm muzyki. Dla wszystkich zmęczonych czekał poczęstunek.

 

W dniu 22 listopada 2017 roku odbyły się warsztaty pt. „Alternatywne metody komunikacji – Makaton” w Publicznej Bibliotece w Konarzewie. Są one kontynuacją zajęć, które przeprowadzone zostały w miesiącu październiku. Uczestnicy, poza przypomnieniem podstawowych gestów, aktywnie brali udział w przygotowanych grach i zabawach – uczyli się wierszy Jana Brzechwy, dobierali znaki graficzne do napisów oraz samodzielnie pokazywali zdania. Na zakończenie zajęć na uczestników czekał słodki poczęstunek. Opiekunowie: Paulina Owczaryszek, Anna Dłużak, Monika Ratajek.

 

W dniach 6 i 7 grudnia 2017 roku wychowankowie razem z opiekunami świętowali mikołajki w internacie. Najpierw z zaangażowaniem wykonali ozdoby świąteczne, które potem zawiesili na choince, przy wspólnym słuchaniu kolęd. W drugim dniu pod opieką nauczycieli podopieczni piekli pierniki. Wszystkie wypieki zostały zjedzone ze smakiem.

 

W dniu 7 marca 2018 r. w internacie obchodzono Dzień Kobiet. Wychowankowie złożyli życzenia koleżankom i wręczyli kwiatki. Wszyscy spędzili czas w miłej atmosferze.

 

 

 

Rok szkolny 2014-2015

W dniu 30.10.2014 roku grupa wychowawcza wraz z opiekunami udała się na wycieczkę poznawczą do Wrocławia dzięki dotacji otrzymanej przez Stowarzyszeniem Motylek i dofinansowaniu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Uczestnicy wycieczki zwiedzili wrocławskie zoo wraz z nowo otwartym obiektem Afrykarium -Oceanarium oraz Stadion Miejski Euro 2012.Po zwiedzaniu ogrodu dla wszystkich czekał pyszny obiad. Wychowankom towarzyszyła piękna pogoda i dobry humor. Opiekunowie: Kinga Malińska, Sylwia Kłopocka, Marcin Kłopocki, Adrian Kubiak.

DSC09644

 

 

 

Dnia 07.11.2014 roku wychowankowie naszego Ośrodka wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „ Barwy jesieni”. Kartki zostały  wykonane przez dzieci pod opieką: S. Kłopockiej, D. Karbowiak, K. Malińskiej. Organizatorem konkursu jest Młodzieżowy Dom Kultury w Stargardzie Szczecińskim. Czekamy na rozstrzygnięcie konkursu!

DSC09879

Rok szkolny 2015-2016

Dzień Chłopaka

Dnia 30.09.2015r. wychowankowie wraz z opiekunami świętowali Dzień Chłopaka.
W tym dniu dziewczęta złożyły życzenia swoim kolegom i częstowały słodkim upominkiem.
Nie zabrakło ogniska oraz wspólnego pieczenia kiełbas. Opiekunowie, którzy brali udział w wspólnej zabawie: Danuta Karbowiak, Marcin Kłopocki, Adrian Staszewski, Katarzyna Jakubek, Paulina Trzeciak.

Dzień Chłopaka 5 (1)

 

 

Mikołajki w internacie

30 listopada nasi podopieczni świętowali dzień świętego Mikołaja. Były tańce, słuchanie muzyki oraz słodki upominek. Opiekunowie: Lucyna Orpel, Katarzyna Jakubek, Paulina Trzeciak, Adrian Staszewski oraz Marcin Kłopocki.

 

Leon 192

 

 

W dniu  1 czerwca 2016 roku wychowankowie świętowali wspólnie Dzień Dziecka. Razem z wychowawcami zrobili ognisko i upiekli kiełbaski. Dzieciom dopisywała słoneczna pogoda i dobry humor. Opiekunowie: Lucyna Orpel, Marcin Kłopocki, Adrian Staszewski, Katarzyna Jakubek, Paulina Trzeciak.

4

 

                                                                    Rok szkolny 2016-2017

Dnia 22 września 2016 roku grupy opiekuńczo – wychowawcze wraz z wychowawcami wzięły udział w Dniu Sprzątania Świata na terenie ośrodka.

14459070_322160658138002_1687230167_n

 

Dzień Chłopca

Dnia 29.09.2016 roku odbyło się ognisko z okazji Dnia Chłopca. Wszyscy świetnie się bawili przy muzyce oraz brali udział w zabawach zaproponowanych przez nauczycieli. Chłopcy otrzymali od dziewczyn skromne upominki. Wychowankowie zapamiętają ten dzień na długo.

20160929_173441

 

 

5 października 2016 roku naszych wychowanków odwiedził pan policjant i rozmawiał z nimi o uzależnieniach. Przedstawił, jakie zagrożenia płyną z zażywania narkotyków, alkoholu a także od nadmiernego korzystania z Internetu. Wychowankowie uczyli się także asertywności.

14610758_1272954632723369_1052203046_n

 

Zabawa andrzejkowa

Dnia 30 listopada 2016 roku odbyła się zabawa andrzejkowa w internacie. Wychowankowie, wspólnie z opiekunami, wróżyli sobie, co ich czeka w przyszłości. Po słodkim poczęstunku i nabraniu sił, wszyscy ruszyli do tańca w rytm muzyki.

2

 

Dzień Kobiet

W dniu 8.03.2017 r. odbyło się ognisko z okazji Dnia Kobiet. Wychowawcy wraz z wychowankami przygotowali posiłek dla koleżanek oraz złożyli im życzenia. Wszyscy świetnie się bawili i nie mogą doczekać się kolejnej wspólnej zabawy.

 

Wizyta na strzelnicy

 

W dniu 9.03.2017r. odbył się kolejny trening strzelecki na strzelnicy Ligi Obrony Kraju w Krotoszynie. Uczniowie mieli możliwość strzelania do celu z karabinku pneumatycznego oraz rzutów lotkami. Wszyscy świetnie się bawili oraz integrowali. Z niecierpliwością czekają na kolejny trening.

Opiekunowie: Katarzyna Jakubek i Adrian Staszewski.

Permalink do tego artykułu: http://konarzew.edu.o12.pl/zycie-w-internacie/