Życie w internacie

Rok szkolny 2019-2020

W dniu 25 września 2019 roku odbyły się warsztaty pt. „Jesienne barwy”, przeprowadzone w Publicznej Bibliotece w Konarzewie. Podopieczni aktywnie uczestniczyli w zajęciach i tworzyli prace związane z porą roku – jesienią.

 

30 września 2019 roku w internacie wiele się działo, a wszystkie wydarzenia były związane z Dniem Chłopaka. Na początku najmłodsi wychowankowie pod opieką p. Gosi zrobili przepyszne gofry. Dziewczyny wręczyły drobne upominki i złożyły życzenia chłopcom. Na zakończenie dnia odbyła się dyskoteka.

 

2 października 2019 roku wychowankowie razem z opiekunami spotkali się w Publicznej Bibliotece w Konarzewie. Tematem zajęć były prawa i obowiązki ucznia. Młodzież z zaangażowaniem uczestniczyła w zajęciach plastycznych.

 

22 października 2019 roku podopieczni i nauczyciele wzięli udział w jesiennym rajdzie. Podczas spaceru wychowankowie rozwiązywali różne zadania. Pierwszym z nich było rozpoznanie liści i połączenie z odpowiednimi drzewami. Były gry i zabawy z wykorzystaniem darów jesieni. Wszyscy pokazywali zwierzęta leśne gestami Makatonu i spotkaliśmy na swojej drodze śpiącego pana jeża. 

 

Wychowankowie z opiekunami spotkali się w Filii Bibliotecznej w Konarzewie, aby uczestniczyć w warsztatach pt. „Pod jesiennym parasolem”. Dzieci przypomniały wszystkie pory roku. Przybliżono bliżej cechy charakterystyczne i dary jesieni. Na koniec wykonali prace plastyczne – jesienny parasol.

 

 

6 listopada 2019 roku wychowankowie spotkali się w Publicznej Bibliotece w Konarzewie i rozmawiali na temat nadchodzącego święta 11 listopada. Dzieci poznały kawałek historii naszego kraju i symbole narodowe, malując flagę w barwach narodowych.

 

W wolnym czasie grupa internacka spotkała się w Publicznej Bibliotece w Konarzewie. Wszyscy przypomnieli sobie podstawy z alternatywnych metod komunikacji – osoby, zwroty grzecznościowe, kolory.

     

 

 

W środę 20 listopada 2019 roku wychowankowie razem z opiekunami uczestniczyli w zajęciach nordic walking. Pod czujnym okiem p. Agnieszki Kaczmarek wspólnie uczyliśmy się jak poprawnie poruszać się. Nordic walking jest to forma aktywności fizycznej polegająca na marszu ze specjalnymi kijami. Dzięki takim ćwiczeniom zwiększa się wytrzymałość organizmu, odciąża stawy czy polepsza się stabilność ciała.

      

 

W dniu 2 grudnia 2019 roku wychowankowie razem z nauczycielami wykonali kartki świąteczne dla dzieci i osób dorosłych ze szpitali onkologicznych. Podopieczni z zaangażowaniem uczestniczyli w tworzeniu kartek.

 

 

W listopadowe popołudnie wychowankowie spotkali się w Filii Bibliotecznej w Konarzewie, by poznać zwyczaje andrzejkowe, w tym wróżby i poznanie przyszłości. Dzień później odbyła się z tej okazji impreza andrzejkowa.

 

Dnia 9 grudnia 2019 roku podczas zajęć popołudniowych wychowankowie grup pod opieką nauczycieli odwiedzili Salę Zabaw Kamix w Krotoszynie. Dzieci z radością bawiły się w kulkach, było bardzo wesoło i kolorowo. Największą atrakcją było spotkanie z Mikołajem. Wychowankowie otrzymali drobne upominki i wyściskali Mikołaja.

 

Święta Bożego Narodzenia już niedługo, dlatego podczas zajęć popołudniowych nasi wychowankowie z nauczycielami upiekli pierniki. Dzieci uczyły się wałkować ciasto oraz wyciskały z foremek wzory. Było przy tym dużo śmiechu i radości, zapach pierników roznosił się po szkole, a co najważniejsze, były one smaczne!

 

 

Z okazji walentynek  podopieczni razem z wychowawcami spotkali się w Publicznej Bibliotece w Konarzewie. W miłej atmosferze wykonali kartki z życzeniami. 

 

W dniu 20.02.2020 roku podopieczni pojechali na krótką wycieczkę do Zdun na kręgle. Głównym celem wyprawy było wspólne spędzenie wolego czasu, promowanie zdrowego stylu życia oraz aktywności fizycznej. Wychowankowie z zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach. 

 

W czwartkowe popołudnie wychowankowie, pod opieką p. Moniki, p.Gosi i p. Sylwii, wykonali własne pizzerki. Zadbaliśmy o podstawowe zasady higieny, czyli umycie rąk i warzyw. Po wskazówkach o higienie oraz bezpieczeństwie posługiwania się nożem, uczniowie z pomocą pań zabrali się do pracy. Każdy z wychowanków pokroił warzywa oraz szynkę. Następnie każdy otrzymał ciasto, które zostało wcześniej zarobione i zaczęliśmy formować pizzerki. Kiedy uformowaliśmy ciasto przyszła kolej na sos i składniki. Po przygotowaniu i oczekiwaniu aż się upiecze, wychowankowie pomogli sprzątać. Zapach pizzy unosił się po całej szkole!

 

8 marca 2020 roku wiąże się z Międzynarodowym Dniem Kobiet. Z tej okazji 3 marca w Publicznej Bibliotece w Konarzewie wychowankowie udali się na spotkanie razem z opiekunami, by przybliżyć znaczenie święta pań. A 5 marca 2020 roku w internacie odbył się „Dzień Kobiet”. Podopieczni wraz w opiekunami wykonali przepyszne gofry. Chłopcy wręczyli dziewczynom kwiaty oraz złożyli życzenia. Następnie razem zasiedli i zajadali się przygotowanymi goframi.

 

Rok szkolny 2018-2019

2 października 2018 roku opiekunowie z internatu zorganizowali  zabawę  z okazji Dnia Chłopaka. Chłopcom złożono życzenia i wręczono upominki.  Wspólnie spędziliśmy czas w miłej atmosferze. 

 

 

6 grudnia 2018 roku wychowankowie razem z nauczycielami obchodzili mikołajki w internacie. Podopieczni samodzielnie wykonali ozdoby świąteczne, które zostały zawieszone na choince. Na koniec dla wszystkich został przygotowany słodki poczęstunek.

 

W dniach 4 i 6 lutego 2019 roku w internacie odbyły się przygotowania do święta zakochanych – walentynek. Podopieczni z zaangażowaniem wykonali kartki walentynkowe z życzeniami. W drugim dniu wychowankowie zrobili serca z masy solnej, ozdabiając je według własnego pomysłu. Wspólnie spędziliśmy czas w wesołej atmosferze.

 

W dniu 6 marca 2019 roku odbyły się warsztaty pt. „Laurka na Dzień Kobiet”, przeprowadzone w Publicznej Bibliotece w Konarzewie. Wychowankowie pod opieką nauczycieli wykonali kolorowe i pomysłowe laurki. Wszystkim dopisywał dobry humor.

 

 

 

5 marca 2019 roku wychowankowie i nauczyciele w internacie obchodzili „Dzień Kobiet”. Podopieczni wręczyli koleżankom kwiatki i złożyli życzenia. Z tej okazji dla wszystkich czekał pyszny poczęstunek. Każdemu dopisywał humor i w miłej atmosferze spędziliśmy wspólnie czas.

 

Po południu wychowankowie z opiekunami wspólnie spędzają czas. Poza spacerami, wyjściem do biblioteki czy graniem w piłkę, uczestniczą w zajęciach rozwijających kreatywność. Trochę mąki ziemniaczanej, wody oraz kropla barwnika spożywczego wystarczy, aby otrzymać ciecz nienewtonowską o ciekawych właściwościach. 

 

W dniu 20 marca 2019 roku odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „alternatywne metody komunikacji”, przeprowadzone w Publicznej Bibliotece w Konarzewie. Wychowankowie z chęcią brali udział w zajęciach. Powtórzyli gesty używane w życiu codziennym np. zwroty grzecznościowe.

 

W dniu 10 kwietnia 2019 roku odbyły się kolejne warsztaty, przeprowadzone w Publicznej Bibliotece w Konarzewie. Wychowankowie wykonali kolorowe kartki wielkanocne. Na zakończenie zajęć został przygotowany poczęstunek.

 

Po południu wychowankowie uczestniczą w różnych zajęciach zorganizowanych przez opiekunów. Tym razem brali udział w sprawnościowym torze przeszkód. Na początku podopieczni bawili się w gry i zabawy z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Następnie czekała ich rozgrzewka, która miała na celu przygotowanie organizmu do bezpiecznego wykonywania zadań ruchowych. Na końcu wszyscy przechodzili tor przeszkód dostosowany do możliwości każdego uczestnika. Odpowiedzialni: M. Ratajek, P. Owczaryszek.

 

 

W dniu 13 maja 2019 roku wychowankowie razem z opiekunami spotkali się w Publicznej Bibliotece w Konarzewie. Uczestniczyli w warsztatach z alternatywnych metod komunikacji. Podopieczni powtórzyli nazwy kolorów, nowe gesty związane ze zwierzętami oraz z przedmiotami, których używamy w życiu codziennym.

 

 

27 maja 2019 roku wychowankowie pod opieką nauczycieli odwiedzili Publiczną  Bibliotekę w Konarzewie. Spotkanie było okazją do podsumowania współpracy Ośrodka z biblioteką w roku szkolnym 2018/2019. 

 

 

W letnie i ciepłe popołudnie wychowankowie pod opieką nauczycieli zrobili zimny i smaczny truskawkowy koktajl, a potem wspólnie przygotowali ognisko.

 

 

Rok szkolny 2017-2018

 

28 września 2017 roku wszyscy nauczyciele z internatu zorganizowali  ognisko z okazji Dnia Chłopaka.

Panom i chłopcom złożono życzenia i wręczono małe upominki.  Wspólnie spędziliśmy czas i dopisała słoneczna pogoda.

 

W dniu 21 listopada 2017 roku odbyła się zabawa andrzejkowa w internacie. Dzień wcześniej podopieczni i nauczyciele wspólnymi siłami udekorowali świetlicę. Wychowankowie aktywnie brali udział w przygotowanych wróżbach. Chcieli wiedzieć, co ich czeka w przyszłości. W wesołej atmosferze wszyscy chętnie ruszyli do tańca w rytm muzyki. Dla wszystkich zmęczonych czekał poczęstunek.

 

W dniu 22 listopada 2017 roku odbyły się warsztaty pt. „Alternatywne metody komunikacji – Makaton” w Publicznej Bibliotece w Konarzewie. Są one kontynuacją zajęć, które przeprowadzone zostały w miesiącu październiku. Uczestnicy, poza przypomnieniem podstawowych gestów, aktywnie brali udział w przygotowanych grach i zabawach – uczyli się wierszy Jana Brzechwy, dobierali znaki graficzne do napisów oraz samodzielnie pokazywali zdania. Na zakończenie zajęć na uczestników czekał słodki poczęstunek. Opiekunowie: Paulina Owczaryszek, Anna Dłużak, Monika Ratajek.

 

W dniach 6 i 7 grudnia 2017 roku wychowankowie razem z opiekunami świętowali mikołajki w internacie. Najpierw z zaangażowaniem wykonali ozdoby świąteczne, które potem zawiesili na choince, przy wspólnym słuchaniu kolęd. W drugim dniu pod opieką nauczycieli podopieczni piekli pierniki. Wszystkie wypieki zostały zjedzone ze smakiem.

 

W dniu 7 marca 2018 r. w internacie obchodzono Dzień Kobiet. Wychowankowie złożyli życzenia koleżankom i wręczyli kwiatki. Wszyscy spędzili czas w miłej atmosferze.

 

 

 

Rok szkolny 2014-2015

W dniu 30.10.2014 roku grupa wychowawcza wraz z opiekunami udała się na wycieczkę poznawczą do Wrocławia dzięki dotacji otrzymanej przez Stowarzyszeniem Motylek i dofinansowaniu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Uczestnicy wycieczki zwiedzili wrocławskie zoo wraz z nowo otwartym obiektem Afrykarium -Oceanarium oraz Stadion Miejski Euro 2012.Po zwiedzaniu ogrodu dla wszystkich czekał pyszny obiad. Wychowankom towarzyszyła piękna pogoda i dobry humor. Opiekunowie: Kinga Malińska, Sylwia Kłopocka, Marcin Kłopocki, Adrian Kubiak.

DSC09644

 

 

 

Dnia 07.11.2014 roku wychowankowie naszego Ośrodka wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „ Barwy jesieni”. Kartki zostały  wykonane przez dzieci pod opieką: S. Kłopockiej, D. Karbowiak, K. Malińskiej. Organizatorem konkursu jest Młodzieżowy Dom Kultury w Stargardzie Szczecińskim. Czekamy na rozstrzygnięcie konkursu!

DSC09879

Rok szkolny 2015-2016

Dzień Chłopaka

Dnia 30.09.2015r. wychowankowie wraz z opiekunami świętowali Dzień Chłopaka.
W tym dniu dziewczęta złożyły życzenia swoim kolegom i częstowały słodkim upominkiem.
Nie zabrakło ogniska oraz wspólnego pieczenia kiełbas. Opiekunowie, którzy brali udział w wspólnej zabawie: Danuta Karbowiak, Marcin Kłopocki, Adrian Staszewski, Katarzyna Jakubek, Paulina Trzeciak.

Dzień Chłopaka 5 (1)

 

 

Mikołajki w internacie

30 listopada nasi podopieczni świętowali dzień świętego Mikołaja. Były tańce, słuchanie muzyki oraz słodki upominek. Opiekunowie: Lucyna Orpel, Katarzyna Jakubek, Paulina Trzeciak, Adrian Staszewski oraz Marcin Kłopocki.

 

Leon 192

 

 

W dniu  1 czerwca 2016 roku wychowankowie świętowali wspólnie Dzień Dziecka. Razem z wychowawcami zrobili ognisko i upiekli kiełbaski. Dzieciom dopisywała słoneczna pogoda i dobry humor. Opiekunowie: Lucyna Orpel, Marcin Kłopocki, Adrian Staszewski, Katarzyna Jakubek, Paulina Trzeciak.

4

 

                                                                    Rok szkolny 2016-2017

Dnia 22 września 2016 roku grupy opiekuńczo – wychowawcze wraz z wychowawcami wzięły udział w Dniu Sprzątania Świata na terenie ośrodka.

14459070_322160658138002_1687230167_n

 

Dzień Chłopca

Dnia 29.09.2016 roku odbyło się ognisko z okazji Dnia Chłopca. Wszyscy świetnie się bawili przy muzyce oraz brali udział w zabawach zaproponowanych przez nauczycieli. Chłopcy otrzymali od dziewczyn skromne upominki. Wychowankowie zapamiętają ten dzień na długo.

20160929_173441

 

 

5 października 2016 roku naszych wychowanków odwiedził pan policjant i rozmawiał z nimi o uzależnieniach. Przedstawił, jakie zagrożenia płyną z zażywania narkotyków, alkoholu a także od nadmiernego korzystania z Internetu. Wychowankowie uczyli się także asertywności.

14610758_1272954632723369_1052203046_n

 

Zabawa andrzejkowa

Dnia 30 listopada 2016 roku odbyła się zabawa andrzejkowa w internacie. Wychowankowie, wspólnie z opiekunami, wróżyli sobie, co ich czeka w przyszłości. Po słodkim poczęstunku i nabraniu sił, wszyscy ruszyli do tańca w rytm muzyki.

2

 

Dzień Kobiet

W dniu 8.03.2017 r. odbyło się ognisko z okazji Dnia Kobiet. Wychowawcy wraz z wychowankami przygotowali posiłek dla koleżanek oraz złożyli im życzenia. Wszyscy świetnie się bawili i nie mogą doczekać się kolejnej wspólnej zabawy.

 

Wizyta na strzelnicy

 

W dniu 9.03.2017r. odbył się kolejny trening strzelecki na strzelnicy Ligi Obrony Kraju w Krotoszynie. Uczniowie mieli możliwość strzelania do celu z karabinku pneumatycznego oraz rzutów lotkami. Wszyscy świetnie się bawili oraz integrowali. Z niecierpliwością czekają na kolejny trening.

Opiekunowie: Katarzyna Jakubek i Adrian Staszewski.

Permalink do tego artykułu: http://konarzew.edu.o12.pl/zycie-w-internacie/