Powrót do Stowarzyszenie „Motylek”

Motylek 2013/2014

  • 18-19 września 2013 roku

W Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. ks. Jana Twardowskiego w Konarzewie od maja 2013 r. w ramach pozyskanych funduszy od Muzeum Historii Polski, realizowany jest projekt „Patriotyzm Jutra”.

Jednym z etapów projektu były wyjazdowe warsztaty do Warszawy. Dzięki życzliwości i uprzejmości posła Macieja Orzechowskiego grupa uczniów biorąca udział w projekcie miała okazję obserwować obrady Sejmu oraz zwiedzić sale sejmowe nieudostępniane innym grupom zwiedzających. Młodzież miała również możliwość zobaczenia m.in. Stadionu Narodowego, Centrum Nauki Kopernik oraz gościła w progach Telewizji Polskiej.

SONY DSC

 

  •  21 lutego 2014 roku

Od dwóch lat BZ WBK prowadzi niezwykłą akcję, której celem jest pomoc dzieciom z rodzin ubogich, wspieranie ich edukacji, a także pomoc dzieciom chorym. Kupując ubezpieczenia,  tj. Opiekun Rodziny, Locum i Ochrona Płatności w wybranych oddziałach Banku Zachodniego WBK, można było wesprzeć  Stowarzyszenie Motylek na rzecz dzieci specjalnej troski w Konarzewie. Z tego powodu dnia 21.02.2014r. w naszej szkole miało miejsce wielkie wydarzenie. Odwiedziły nas panie dyrektor Banku Zachodniego WBK:  Pani Ewa Pogoda – Dyrektor I Oddziału BZ WBK w Krotoszynie i Pani Jolanta Koralewicz – Dyrektor II Oddziału BZ WBK w Krotoszynie, które przywiozły czek na sumę 4208 zł. Otrzymane środki zostaną przeznaczone na działalność statutową stowarzyszenia m.in. pomoc dzieciom i wspieranie ich edukacji.

Bardzo dziękujemy!

DSC03809

XXXVI Zlot Harcerski Drużyn Nieprzetartego Szlaku z Południowej Wielkopolski


        W dniach od 27 do 29 maja 2014r. w Konarzewie odbył się Zlot Harcerski. W Zlocie uczestniczyło 12 drużyn: m.in. z Kalisza, z Jarocina, z Ostrowa Wlkp., z Ostrzeszowa, z Kępna, z Konarzewa, z Cerekwicy, z Borzęciczek i Krotoszyna. Łącznie ok. 110 harcerzy i harcerek. 

Dzięki ogromnemu wsparciu głównego sponsora – BZ Bank Zachodni WBK były to niezapomniane trzy dni niesamowitej zabawy, które zostaną w pamięci na długie lata. 

zlot

 

wbk

 

Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego

               im. ks. Jana Twardowskiego w Konarzewie

       oraz Zarząd Stowarzyszenia Motylek na rzecz dzieci            

         specjalnej troski składają serdecznie podziękowanie

              za przekazanie darowizny w ramach projektu:

             „Zlot Harcerski Drużyn Nieprzetartego Szlaku.”

 

 

LOGO motyl

 

 

                                       Zabawa integracyjna „Powitanie lata” 


  W dniu 28 maja 2014r. odbyła się zabawa integracyjna „Powitanie lata”. 
Dzięki głównemu sponsorowi imprezy – Banku Spółdzielczego w Krotoszynie uczniowie mogli świetnie się bawić. 

integr

wbk

 

„V Międzyszkolny Konkurs Plastyczny inspirowany twórczością ks. Jana Twardowskiego”


      28 maja 2014 r. Stowarzyszenie Motylek razem ze Specjalnym Ośrodkiem zorganizowali międzyszkolny konkurs plastyczny. Był on adresowany dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów specjalnych z niepełnosprawnością intelektualną oraz uczniów klas przysposabiających do pracy. Celem Konkursu było przybliżenie sylwetki wybitnego polskiego poety ks. Jana Twardowskiego i jego twórczości, rozwijanie wyobraźni i aktywności plastycznej oraz stworzenie dzieciom i młodzieży możliwości prezentacji własnych dokonań twórczych. W tym roku, w nawiązaniu do wielkiego wydarzenia, jakim była kanonizacja Jana Pawła II 27 kwietnia 2014 r., zadanie konkursowe polegało na wykonaniu, dowolną techniką, ilustracji do wiersza ks. Jana Twardowskiego „ Papież. ” 

Wśród nadesłanych prac jury wyłoniło laureatów. Zostali nimi: 
W kategorii I -uczniowie szkół podstawowych 
I Miejsce zajął Damian Jarus z SOSW z Konarzewa 
Wyróżnienie – Kacper Przybylski z ZSS z Krotoszyna 
W kategorii II – uczniowie gimnazjum, jury przyznało 
I miejsce Nikoli Maćkowiak z ZSS z Krotoszyna 
W kategorii III –uczniowie klas przysposabiających do pracy 
I miejsce – Monika Bartniczak z ZSS z Jarocina 
II miejsce – Kamila Rosiak z ZPS z Pleszewa 
III miejsce – Mateusz Szadel z ZSS z Krotoszyna 

Wszystkim laureatom gratulujemy! 

 

 

 

                                        „Ratujmy zagrożone wyginięciem zwierzęta”


       W kwietniu Stowarzyszenie Motylek zorganizowało międzyszkolny konkurs ekologiczny: 

                                             Ratujmy zagrożone wyginięciem gatunki zwierząt.
Na konkurs nadesłano bardzo wiele prac, spośród których wyłoniono i nagrodzono 3 laureatów. Odpowiedzialne: M.Giezek, M.Puźniak, G.Włoch. 

zagrozonezwierzeta

 

Kiermasz wielkanocny


       
Dnia 13 kwietnia na krotoszyńskim rynku odbył się wielkanocny kiermasz połączony z akcją „Motoserce” – każdy zainteresowany mógł kupić stroik wielkanocny oraz oddać krew. Na scenie można było podziwiać występy najmłodszych uczestników tejże akcji. 

 

 

kiermasz

 

 

Dotacja z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu


      
Stowarzyszenie Motylek otrzymało z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego dotację w wysokości 8000 zł. na realizację 3 dniowego wyjazdu integracyjnego do Kotliny Kłodzkiej dla 16 podopiecznych SOSW w Konarzewie. Termin wyjazdu planowany jest w dniach 23-25 września 2014r. 

http://www.poznan.uw.gov.pl/

dotacja urzad woj

 

Konferencja „Porozmawiajmy o autyzmie”


 
  Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. ks. Jana Twardowskiego w Konarzewie razem ze Stowarzyszeniem Motylek oraz Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Karola F. Libelta w dniu 11 kwietnia 2014r. zorganizowali konferencję pt. „POROZMAWIAJMY O AUTYZMIE” . Spotkanie odbyło się w Muzeum Regionalnym im. H. Ławniczaka w Krotoszynie.
W programie konferencji było omówienie problemu autyzmu, przedstawienie wybranych metod pracy
z dzieckiem autystycznym, podsumowanie konkursu plastycznego pt. „Po drugiej stronie”. 

 

autyzm

 

Warsztaty cukiernicze dla klas przysposabiających do pracy

 

      W dniu 25 marca uczniowie klas przysposabiających do pracy pojechali do Poznania.  Głównym celem wyprawy był udział w warsztatach cukierniczych w Karmelkowie. Wychowankowie mogli uczestniczyć w procesie powstawania cukierków i lizaków,a także mieli możliwość samodzielnego ich wykonania. Dodatkową atrakcją była podróż pociągiem.
Organizatorzy wyjazdu: M. Puźniak, G. Włoch, M. Giezek. 

warsztatycukiernicze

Permalink do tego artykułu: http://konarzew.edu.o12.pl/stowarzyszenie-motylek/motylek-20132014/