Kwi 09 2019

9 kwietnia 2019 roku

9 kwietnia, w związku z obchodami Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, który obchodziliśmy 2 kwietnia, w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. ks. J. Twardowskiego w Konarzewie odbyły się  warsztaty:  „Jak wspierać rozwój małego dziecka z autyzmem?”, których adresatami byli rodzice/prawni opiekunowie  dzieci autystycznych. Zostały one zorganizowane w ramach projektu „ Porozmawiajmy o różnych obliczach autyzmu” realizowanego cyklicznie przez Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół ZSP nr 2 w Krotoszynie oraz  Stowarzyszenie „Motylek” na Rzecz Dzieci Specjalnej Troski w Konarzewie a współfinansowanego przez Miasto i Gminę Krotoszyn.
             Podczas warsztatów zaprezentowano zajęcia z udziałem trzech chłopców z diagnozą autyzmu. Chłopcy dzięki dość wcześnie podjętej terapii stymulującej wszystkie sfery poznawcze zrobili bardzo duże postępy od momentu rozpoczęcia terapii do chwili obecnej. Potwierdzeniem tego były pokazywane nagrania z początków terapii.
             Celem spotkania była próba uświadomienia rodzicom, jak ważne jest, by od samego początku, kiedy tylko zostaną zauważone odchylenia rozwojowe, rozpocząć pracę z dzieckiem. Tylko wcześnie rozpoczęta stymulacja rozwojowa, przede wszystkim ta prowadzona przez  nich w domu, daje szanse na wyrównanie braków rozwojowych. Spotkanie przygotowały nauczycielki z placówki: Patrycja Klonowska i Beata Bzodek.
W ramach projektu można także: 12 kwietnia o godz. 19.00 spotkać się z psychologiem w Książnicy Pedagogicznej – Filia w Krotoszynie a 6 maja o godz. 17.00 z psychologami w Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej w Krotoszynie, 9 maja o godz. 15.00 w ZSP nr 2 w Krotoszynie wziąć udział w szkoleniu dla nauczycieli.

Permalink do tego artykułu: http://konarzew.edu.o12.pl/9-kwietnia-2019-roku-2/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.