Paź 05 2017

5 października 2017 roku

XIV Spartakiada Osób Niepełnosprawnych „14 raz popłyńmy wraz” odbyła się w Krotoszynie na Krytej Pływalni Wodnik 05.10.2017r. W zawodach wzięli udział uczniowie z naszej szkoły. Startowaliśmy w konkurencjach pływackich: w zjeździe na dużej zjeżdżalni na czas, poławianiu pereł oraz w pływaniu ze wspomaganiem sprzętem na dystansie 25m. Nasz faworyt nie zawiódł, na dystansie 50 m stylem dowolnym Jakub K. nie miał sobie równych i zdobył I miejsce. Na dystansie 25 m stylem klasycznym zdobył srebrny medal plasując się na drugiej pozycji. Dobrze popłynął kolejny nasz zawodnik Jakub M., który był III w swojej serii w stylu dowolnym na dystansie 25 m. Kolejny medal dołożył opiekun – Szymon Szkudłapski zdobywając srebrny medal na dystansie 50 m stylem dowolnym. Punkty zdobyli również Mateusz K. w pływaniu ze wspomaganiem i Łukasz S. w zjeździe na czas ze zjeżdżalni i poławianiu pereł na czas. Pozwoliło to zająć naszej szkole w ogólnej klasyfikacji III miejsce. Dyplomy, nagrody rzeczowe oraz dużo zadowolenia i satysfakcji z udziału w zawodach to nagroda za wysiłek i zachęta do udziału w dalszych zmaganiach sportowych.

Opiekunowie grupy: Arkadiusz Figaj i Szymon Szkudłapski.