Cze 07 2018

5-7 czerwca 2018 roku

W dniach 5-7.06.2018 roku 8 Drużyna Harcerska Nieprzetartego Szlaku uczestniczyła w XL Zlocie Drużyn Nieprzetartego Szlaku Rejonu Południowej Wielkopolski odbywającym się na stanicy „Zielona Polana” w Ostrowie Wielkopolskim. Udział w zlocie wzięli: Mateusz, Oliwia, Ewa, Aleksandra, Darek, Dawid, Łukasz i Michał pod opieką Anny Dłużak i Jadwigi Gibasiewicz.

Pierwszego dnia harcerze wybrali się na przejażdżkę kolejką wąskotorową po Ostrowie Wielkopolskim oraz brali udział w biegu patrolowym, podczas którego uczyli się posługiwać mapą, rozwiązywali ciekawe zadania oraz udzielali pierwszej pomocy.

Drugiego dnia brali udział w grach, konkursach zręcznościowych i sprawnościowych, wykonywali plakat dotyczący 100 rocznicy wyzwolenia Polski, uczestniczyli w Festiwalu Piosenki Harcerskiej „Śpiewaj bracie razem z nami” oraz w uroczystym ognisku harcerskim z okazji 60 – lecia utworzenia „Nieprzetartego Szlaku”.  Niespodzianką była dyskoteka prowadzona przez świetnego dj-a, która trwała do późnej nocy.

Ostatniego dnia harcerze sprzątali miasteczko zlotowe: zdawali kanadyjki, materace, a na koniec odbył się apel pożegnalny. Uczestnicy tegorocznego zlotu zapewniali, że była to niezapomniana przygoda harcerska.

Permalink do tego artykułu: http://konarzew.edu.o12.pl/5-7-czerwca-2018-roku/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.