Paź 04 2017

4 października 2017 roku

Sprawozdanie z realizacji projektu dofinansowanego ze środków finansowych Muzeum Historii Polski  w Warszawie ramach projektu Patriotyzm Jutra

„My także chcemy dotknąć historii – śladami Bursztynowego Szlaku”.

 

Realizację projektu rozpoczęliśmy 21.08.2017r.

6 września przeprowadzone zostało spotkanie organizacyjne dla uczniów najbardziej zainteresowanych historią Bursztynowego Szlaku i zaangażowanych w prace nad realizacją projektu.

19 września wyruszyliśmy pociągiem z Krotoszyna do Sopotu. Po przyjeździe i zakwaterowaniu w pensjonacie udaliśmy się na obiad. Po posiłku rozpoczęliśmy zwiedzanie Sopotu. Pierwszym punktem naszej wizyty był spacer po molo i Parku Zdrojowym. Ponieważ pogoda była wymarzona przeprowadziliśmy na plaży grę terenową czyli podchody. Agnieszka odczytała znaleziony list. Naszym zadaniem było zrobienie zamku z piasku. Jak widać zadanie zostało wykonane!!! Uczestnicy z dumą podziwiali na swoje dzieło. Zmęczeni udaliśmy się do swoich pokoi w pensjonacie- Kamienica Ogrodowa. Każdego dnia panie przygotowywały dla wszystkich śniadania i kolacje. Oprócz tego zajadaliśmy się pizzą, lodami i innymi pysznościami. Drugiego dnia zwiedzaliśmy Gdynię. Spacerowaliśmy Skwerem Kościuszki, robiliśmy zakupy i zdjęcia. Byliśmy gośćmi na Okręcie Wojennym „Błyskawica” oraz na trzymasztowym żaglowcu „Dar Pomorza. Mieliśmy okazję obejrzeć w kinie film familijny pt. „Tarapaty”. W kolejnym dniu zwiedzaliśmy Gdańsk. Byliśmy z wizyta u Neptuna oraz w Dworze Artusa. Następnie zwiedziliśmy Żuraw Gdański, Dom Ubhagena, Muzeum Bursztynu, kościół Mariacki oraz główny Ratusz Miasta Gdańska. Na koniec naszego pobytu w Trójmieście odwiedziliśmy starych znajomych w Muzeum Figur Woskowych. W ostatnim dniu pobytu odbył się konkurs z nagrodami dotyczący Bursztynowego Szlaku oraz zdobytych informacji na temat Trójmiasta. Z żalem żegnaliśmy Sopot i wracaliśmy do Krotoszyna. 25 października odbyło się spotkanie podsumowujące projekt. Uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody za udział w projekcie.

Bardzo dziękujemy Muzeum Historii Polski (programowi Patriotyzm Jutra) oraz Stowarzyszeniu Motylek za sfinansowanie naszych działań projektowych.

Permalink do tego artykułu: http://konarzew.edu.o12.pl/4-pazdziernika-2017-roku/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.