Cze 06 2019

4 – 6 czerwca 2019 roku

W dniach 4-6.06.2019 roku 8 Drużyna Harcerska Nieprzetartego Szlaku uczestniczyła w XLI Zlocie Drużyn Nieprzetartego Szlaku Rejonu Południowej Wielkopolski, który odbył  się na stanicy harcerskiej Grodzisko w Szałe koło Kalisza. Udział w zlocie wzięli: Oliwia, Ewa, Darek, Grzegorz, Dawid, Dominik, Roman, Jakub pod opieką Jadwigi Gibasiewicz i Magdy Mogiłki.
Pierwszego dnia harcerze wzięli udział w zajęciach na ścieżce edukacyjno- przyrodniczej w Leśnym Centrum Edukacyjnym „Las Winiarski” oraz uczestniczyli w Festiwalu Piosenki Harcerskiej „Śpiewaj bracie razem z nami”.
Drugiego dnia wzięli udział w IX Literackiej Grze Miejskiej pod hasłem „Kaliszanie piszący – kaliskie upamiętnienia Marii Dąbrowskiej”, następnie z przystani ZHP przepłynęli motorówkami na drugi brzeg Prosny do aquaparku. Wieczorem odbyło się uroczyste ognisko harcerskie. Niespodzianką była dyskoteka, która trwała do późnej nocy.
Ostatniego dnia harcerze sprzątali miasteczko zlotowe: zdawali kanadyjki, materace, a na koniec odbył się apel pożegnalny. Uczestnicy tegorocznego zlotu zapewniali, że była to niezapomniana przygoda harcerska.

Permalink do tego artykułu: http://konarzew.edu.o12.pl/4-6-czerwca-2019-roku/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.