Paź 30 2019

30 października 2019 roku

Listopad to czas, kiedy w sposób szczególny wspominamy bliskich zmarłych, przodków czy osoby ważne dla naszej wspólnoty szkolnej i ojczyzny. 
W środę 30 października uczniowie, pod opieką M. Mosińskiej, B. Bzodek, D. Drygas i A. Figaja, wybrali się na Cmentarz Parafialny w Krotoszynie. W tym roku przypada 80. rocznica wybuchu II wojny światowej, zatem celem wyjazdu była chęć zwrócenia uwagi naszych uczniów na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią naszego regionu i społeczności.
Uczniowie zapalili znicze na grobach poległych i zmarłych żołnierzy polskich, w tym służących w 56 Pułku Piechoty Wielkopolskiej, na grobie Żołnierzy Podziemia Niepodległościowego oraz pod pomnikiem Katyńskim. W ciszy i zadumie pomodliliśmy się za zmarłych oraz oddaliśmy hołd zmarłym zasłużonym dla ojczyzny i tym bliskim, których już nie ma z nami. Pamiętaliśmy także o naszym nauczycielu śp. Adrianie, który wciąż żyje w naszej pamięci. Pochylając się nad jego grobem wspólnie zmówiliśmy modlitwę i zapaliliśmy znicze.

Permalink do tego artykułu: http://konarzew.edu.o12.pl/30-pazdziernika-2019-roku/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.