Maj 29 2014

27-29 maja 2014 roku

ZLOT

Od 27 maja do 29 maja w związku z XXXVI Zlotem Drużyn Harcerskich Nieprzetartego Szlaku gościliśmy u nas drużyny z Kępna, Kalisza, Pleszewa, Cerekwicy Nowej, Ostrowa Wlkp., Krotoszyna i Borzęciczek, Ostrzeszowa i Jarocina; to ponad 100 harcerzy wraz z opiekunami.

 

Zlot trwał 3 dni i w tym czasie harcerze realizowali ciekawy plan:

27 maja po zakwaterowaniu w namiotach przygotowanych przy pomocy Hufca Krotoszyn , apelu powitalnym i obiedzie uczestniczyli w biegu patrolowym wyznaczoną trasą do Zdun. Tam odwiedzili izbę muzealną, kaflarnię, ratusz i cmentarz. Mieli więc okazję poznać historię i tradycje regionu. Podczas rajdu realizowali zadania, zwane grami harcerskimi. Wieczorem wszyscy uczestniczyli we wspólnej zabawie, mieli możliwość spróbować swych sił i odkryć talenty muzyczne dzięki karaoke.

 

28 maja przed południem uczestniczyli w placówce w Konarzewie jako goście w pikniku Powitanie Lata połączonym z obchodami Święta Patrona ośrodka. Po południu odbył się Festiwal Piosenki Harcerskiej a o 17.30 harcerze oraz zaproszeni goście uczestniczyli w uroczystym ognisku. Były pląsy, wszyscy śpiewali pieśni patriotyczne, dwoje harcerzy złożyło uroczyste ślubowanie. Nie zabrakło też pysznego jedzenia. Świetna zabawa trwała do późnych godzin wieczornych. Zakończył ją pokaz tańca ognia.

29 maja po śniadaniu i pożegnalnym apelu harcerze rozjechali się do domów.

Zlot mógł się odbyć dzięki instytucjom i osobom prywatnym. Współfinansowali go: Starostwo Powiatowe w Krotoszynie, Komenda Hufca Krotoszyn. Dopisali też liczni sponsorzy, za wsparcie serdecznie dziękujemy! Lista darczyńców: Bank Spółdzielczy w Krotoszynie, Bank Zachodni WBK 1. oddziału w Krotoszynie, Intermarche Krotoszyn, PPH „Ewa” Krotoszyn S.A., piekarnia „ M.J.M. Czwojda S. C.” w Krotoszynie, cukiernia państwa A. i M. Łyskawów, 33 Baza Lotnictwa Transportowego w Jarocinie, Stowarzyszenie „Motylek” na Rzecz Dzieci Specjalnej Troski w Konarzewie, PPH Cukiernia Janusz Klupś z Kobylina, piekarnia państwa Kaczyńskich, ciastkarnia i piekarnia państwa Brykczyńskich, pan Florian Kmiecik, Komenda Powiatowej Policji w Krotoszynie, Ochotnicza Straż Pożarna w Konarzewie, pan Cezary Grenda, trener klubu ASW Nippon w Krotoszynie, Burmistrz Urzędu Miasta i Gminy w Zdunach, firma produkcyjno – handlowa Elżbiety Miłkowskiej, PH Alfa Bożeny i Andrzeja Ziółkowskich, panowie Łukasz i Jerzy Kurzawscy, pan Andrzej Ratajczyk.

DSC05811

Permalink do tego artykułu: http://konarzew.edu.o12.pl/27-29-maja-2014-roku/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.