Maj 28 2019

21-24 maja 2019 roku

W dniach od 21 do 24 maja 2019 r. nasi uczniowie uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Było to możliwe dzięki Fundacji Lotto, która dofinansowała w kwocie 5000 zł. projekt  pt. „Wyjazdowe warsztaty kulturoterapii”
Do stolicy dojechaliśmy pociągiem intercity. W Warszawie zwiedliśmy, m.in. Muzeum Narodowe, Muzeum Wojska Polskiego, Starówkę, Zamek wraz z Królewskimi Ogrodami, a także Pałac Kultury i Nauki.  Podziwialiśmy wystawę „Fascynujący świat pająków i skorpionów”, gdzie pośród ponad 40 żywych okazów prezentowanych na wystawie można było zobaczyć czarną wdowę, skorpiona cesarskiego oraz największego pająka świata – goliata olbrzymiego. Byliśmy także w Multikinie, gdzie relaksowaliśmy się oglądając film  pt. „Kraina cudów”. Mieliśmy okazję podziwiać szkielety dinozaurów w Muzeum Ewolucji.
Odwiedziliśmy również Muzeum Figur Stalowych. Rzeźby Galerii Figur Stalowych to unikalne, ręcznie wykonane ze stalowego złomu dzieła. Powstają z tysięcy elementów pochodzących z recyklingu. Rzemieślnicy wykonujący te niezwykłe eksponaty, poświęcają tysiące godzin, aby efekt końcowy zaskoczył wszystkich. I rzeczywiście… efekt jest zdumiewający! Figury są jedyne w swoim rodzaju, wykonane z niesamowitą precyzją, która zaskakuje i dostarcza niezapomnianych wrażeń wszystkim zwiedzającym.
Byliśmy także w krainie baśni i bajek. Przekraczając drzwi szafy, trafiliśmy do Muzeum Domków dla Lalek, gdzie znajdują się jedne z piękniejszych zbiorów tychże unikatowych, zabawkowych domków. Dodatkowo znajduje się tam również kolekcja sakralnych zabawek, a więc zdecydowanie jest co podziwiać, zarówno dla małych, jak i dużych miłośników zabawek.

 

Uczestnicy projektu składają serdeczne podziękowanie Fundacji Lotto za okazane wsparcie.

Permalink do tego artykułu: http://konarzew.edu.o12.pl/21-24-maja-2019-roku/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.