Gru 19 2018

19 grudnia 2018 roku

19 grudnia 2018 r. na sali wiejskiej w Konarzewie nasi uczniowie wystawili JASEŁKA dla społeczności lokalnej. Na przedstawienie zostali zaproszeni przedstawiciele władz, przyjaciele naszego Ośrodka, a wśród nich: Starosta Krotoszyński Stanisław Szczotka, Burmistrz Zdun Tomasz Chudy, Przewodniczący Rady Powiatu Juliusz Poczta, sołtys Konarzewa Mirosława Sajur, przewodnicząca KGW w Konarzewie Sławomira Ryba, dyrektorzy powiatowych placówek oświatowych, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Zdunach siostra Anna Wojciechowska, przedstawiciel TP PKN Orlen Tomasz Ogórek, mieszkańcy Konarzewa oraz rodzice i opiekunowie uczniów. Wszystkich zebranych przywitały kolędy śpiewane przez przedszkolaków z Konarzewa oraz naszych uczniów.

Tegoroczne przedstawienie miało na celu zwrócenie uwagi na to, jak bardzo próbuje się nam „zeświecczyć” święta Bożego Narodzenia. Wszędzie promocje, choinki, prezenty, tak byśmy zapomnieli o tym, co jest w nich ważne. Podczas jasełek uczniowie starali się ukazać, że w święta najważniejsze jest, aby pokój zagościł w każdym progu, aby ludzie znowu myśleli o Bogu, aby Pan Jezus zrodził się w naszych sercach, abyśmy Go kochali i nigdy o Nim nie zapominali. U stóp Pana Jezusa nie zabrakło przedstawicieli różnych państw Europy, którzy, składając dary, prosili o błogosławieństwo i pokój. W sposób szczególny pokłon Dzieciątku złożyła Polska dziękując za 100 lat niepodległości.

Nasi uczniowie do wspólnego śpiewu kolęd i pastorałek porwali całą salę, a podczas występu wykorzystali gesty Programu Rozwoju Komunikacji Makaton.

Permalink do tego artykułu: http://konarzew.edu.o12.pl/19-grudnia-2018-roku/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.