Sty 22 2018

18 stycznia 2018 roku

18 stycznia 2018 roku odbył się IX Międzyszkolny Konkurs Kolęd, Pastorałek i Pieśni Zimowych „Zaśpiewajmy pastorałkę od serca” dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie z regionu południowej Wielkopolski. Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie „Motylek” oraz nasz Ośrodek. Celem konkursu była m.in. prezentacja wartościowych pod względem artystycznym kolęd, pastorałek i pieśni o tematyce zimowej oraz kultywowanie tradycji religijnych. Inicjatorem i koordynatorem  konkursu rokrocznie jest Mariola Snela – Mosińska, którą w organizacji wspiera zespół nauczycieli z SOSW w Konarzewie. W konkursie wzięli udział uczniowie i podopieczni z 10 placówek specjalnych z regionu południowej Wielkopolski.

Wszystkich gorąco przywitała przewodnicząca jury, pani dyrektor Daria Rakowiecka- Nowacka.

W jury konkursu zasiedli również: Stanisław Szczotka – Starosta Powiatu Krotoszyńskiego, Paweł Radojewski – Wicestarosta Powiatu Krotoszyńskiego, Tomasz Chudy -Burmistrz Miasta i Gminy Zduny, Elżbieta Tanaś starszy wizytator KO Poznań Delegatura w Kaliszu, Dariusz Dębicki – Burmistrz Sulmierzyc, o. Walenty Piechaczek- magister postulatu Zakonu Braci Mniejszych w Kobylinie, s. Anna Wojciechowska – dyrektor DPS w Zdunach, Mirosława Sajur – sołtys Konarzewa.

Fundatorami nagród w konkursie byli: Burmistrz Miasta i Gminy Zduny oraz Starostwo Powiatowe w Krotoszynie. Młodzi wykonawcy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych.

W czasie obrad jury wszyscy mogli kolędować wspólnie z uczestnikami konkursu, którzy chętnie wykonywali swoje ulubione kolędy i pastorałki oraz z postulantami ze zgromadzenia oo. Franciszkanów w Kobylinie, którym przygrywała na akordeonie pani Honorata Mikołajczyk.

Konkurs, jak co roku odbył się w prawdziwie rodzinnej atmosferze i choć nie wszyscy wykonawcy mogli zdobyć pierwsze miejsca, to nikt nie został bez nagrody  i świątecznego poczęstunku.

Laureaci IX Międzyszkolnego Konkursu Kolęd, Pastorałek i Pieśni Zimowych:

I kategoria –dzieci szkół podstawowych

1 miejsce – Szymon Radoła z Zespołu Szkół Specjalnych w Brzeziu

2 miejsce – Sebastian Jarosik ze Specjalnego Ośrodka Wychowawczego Zgromadzenia
Sióstr św. Elżbiety w Ostrowie Wlkp.

3 miejsce – Ewa Zachwyc, Oliwia Zawieja i Mateusz Kopacz ze Specjalnego Ośrodka
Szkolno- Wychowawczego w Konarzewie

Wyróżnienie – Jakub Antoniewicz i Szymon Radoła z Zespołu Szkół Specjalnych w Brzeziu

II kategoria – młodzież szkoły podstawowej i gimnazjum

1 miejsce – Filip Kujawski i Jakub Ostój ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w  Konarzewie

2 miejsce – Dariusz Urny z Zespołu Szkół Specjalnych w Brzeziu

3 miejsce – Katarzyna Wasiewicz z Zespołu Placówek Specjalnych w Pleszewie

Wyróżnienie – Aleksandra Kłosek, Roman Zachwyc i Jadwiga Walkowiak ze Specjalnego
Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Konarzewie

III kategoria – młodzież z klas pdp i dorośli

1 miejsce – Sabina Robakowska ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego
w Borzęciczkach

2 miejsce – Witold Pawlak, Janusz Muras, Paweł Ruda i Patrycja Jeziorska ze Specjalnego
Ośrodka Wychowawczego Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety w Ostrowie Wlkp.

3 miejsce – Mateusz Gaertner z Domu Pomocy Społecznej Zgromadzenia Sióstr
Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo w Zdunach

Wyróżnienie – Patrycja Przybylska z Zespołu Placówek Specjalnych w Pleszewie

Wyróżnienie – Daria Droszcz, Grzegorz Berlik, Klaudia Czerwińska i Patryk
Krzyżański ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Konarzewie

Wyróżnienie – zespół POGO-DNI z Warsztatów Terapii Zajęciowej z Jarocina

Wyróżnienie – Grzegorz Horyza, Tomasz Duszyński i Łukasz Sobierajski ze
Środowiskowego Domu Samopomocy z Krotoszyna

IX Międzyszkolny Konkurs Kolęd, Pastorałek i Pieśni Zimowych „Zaśpiewajmy pastorałkę od serca” odbywał się pod patronatem Starosty Krotoszyńskiego i Burmistrza Miasta i Gminy Zduny oraz został wsparty przez przyjaciół Ośrodka:

  1. Eugeniusza Mizgalskiego – Nowoczesna Technika Sanitarna Mizgalski Krotoszyn,
  2. Józefa Kujawskiego – Jumadar ZPM Krotoszyn,
  3. Grzegorza Brykczyńskiego – Piekarnia i Ciastkarnia Brykczyński,
  4. Jakuba i p. Mateusza Czwojdów – Piekarnia Czwojda,
  5. Bartosza Kaczyńskiego- Piekarnia i Cukiernia Kaczyński,
  6. Wojciecha Gąsieńca i Zespół Wolontariatu -TP74 PKN Orlen w Ostrowie Wlkp.,
  7. Janusza Klupsia
  8. Danutę Kempę.

Wszystkim bardzo dziękujemy!

 

no images were found

Permalink do tego artykułu: http://konarzew.edu.o12.pl/18-stycznia-2018-roku-3/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.