Gru 14 2018

14 grudnia 2018 roku

W dniach 4-14 grudnia zawodnicy Klubu Olimpiad Specjalnych „Huragan”: Jakub Manuszak, Jakub Kmiecik, Piotr Henkel, Łukasz Spychała wzięli udział w obozie sportowym w Zakopanem.
W obozie uczestniczyło około 50 sportowców Olimpiad Specjalnych z klubów: Konarzewa, Koła, Krotoszyna, Konina, Kalisza, Rychwału, Turka, Borzęciczek, Marianowa oraz 11 osobowy zespół kadry.
Organizatorem obozu był Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska Wielkopolskie – Konin.
Zawodnicy uczyli się, doskonalili techniki zjazdów, zatrzymania, slalomów oraz biegów na rakietach śnieżnych w Białce Tatrzańskiej. Było to dla niektórych wielkie wyzwanie a zarazem ogromna radość w nabywaniu tych umiejętności.
Plan obozu był bardzo napięty i intensywny. Uczestnicy korzystali z wielu atrakcji. Zażywali leczniczych kąpieli w wodach termalnych w Chochołowie, zwiedzili Wielką Krokiew, spacerowali po Zakopanem i słynnych Krupówkach oraz Doliną Kościeliska do Schroniska PTTK na Hali Ornak, uczestniczyli w ciekawych zajęciach w Sali Odkryć w Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego.
Wieczorami odbywały się zabawy, tańce, śpiewy, karaoke, turniej gier i zabaw, wieczór talentów, oglądano wspólnie filmy.
Pod koniec obozu zawodnicy wzięli udział w regionalnym mityngu w narciarstwie zjazdowym i w biegu na rakietach śnieżnych. Wszyscy spisali się na medal!

Nasz klub „Huragan” reprezentowali:

  • Jakub Kmiecik- brązowy medal w biegu na rakietach śnieżnych na 100 m
  • Jakub Manuszak – brązowy medal w narciarstwie zjazdowym (grupa zaawansowana)
  • Piotr Henkel – złoty medal w narciarstwie zjazdowym (grupa początkowa)
  • Łukasz Spychała – srebrny medal w narciarstwie zjazdowym (grupa początkowa)

Permalink do tego artykułu: http://konarzew.edu.o12.pl/14-grudnia-2018-roku-3/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.