Cze 07 2017

7 czerwca 2017 roku

W dniu 7 czerwca 2017 r. uczniowie wzięli udział w I Pielgrzymce Szkół Specjalnych do Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu. Na zaproszenie J. E. ks. bpa Edwarda Janiaka w pielgrzymce uczestniczyli uczniowie szkół specjalnych z całej diecezji kaliskiej. Na początku była msza św., której przewodniczył ks. prał. Jerzy Adamczak – Wikariusz biskupi ds. katechizacji. Po wspólnej modlitwie i oddaniu się opiece Świętego Józefa Kaliskiego, były tańce lednickie oraz wspólny posiłek z kuchni polowej i słodka niespodzianka.

W drodze powrotnej z Kalisza zwiedziśmy Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie, gdzie na wystawie „Spotkanie z lasem” mogliśmy zobaczyć siedliska leśne, 256 gatunków roślin, zwierząt i grzybów zagrożonych wyginięciem w środowisku przyrodniczym Polski oraz makiety eksponujące trzy formy zagospodarowania terenu. Na parterze „Powozowni” eksponowana jest multimedialna makieta edukacyjna Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie, a w „Owczarni” prezentowane są narzędzia i maszyny używane w hodowli, ochronie i użytkowaniu lasu.  W XIX-wiecznej „Oficynie” zwiedziliśmy dwie stałe ekspozycje: „Kulturotwórcza rola lasu” i „Dzieje leśnictwa w Polsce”, nie zabrakło też lodów w Kawiarni Muzealnej. Spacerując po Parku-arboretum dotarliśmy do Pokazowej Zagrody Zwierząt, gdzie podziwialiśmy żubry, daniele, koniki polskie i dziki.

To był dzień pełen wrażeń, zadowoleni wróciliśmy do ośrodka.

Organizatorami i opiekunami wyjazdu były: Mariola Mosińska, Eleonora Żuchowska, Jadwiga Gibasiewicz , Daria Drygas i Paulina Owczaryszek.

Permalink do tego artykułu: http://konarzew.edu.o12.pl/13329-2/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.