Cze 05 2017

5 czerwca 2017 roku

W tym roku Powitanie Lata połączone ze Świętem Patrona w naszym ośrodku odbyło się w szczególny dzień, ponieważ był to Dzień Dziecka. Swoją obecnością zaszczycili nas zaproszeni goście m.in. Starosta Krotoszyński Stanisław Szczotka, burmistrz Zdun Tomasz Chudy, Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Krotoszyńskiego Przemysław Wójcik oraz wielu innych, także dyrektorzy, nauczyciele i podopieczni z zaprzyjaźnionych placówek.

Podczas uroczystości zostały ogłoszone wyniki VIII Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego inspirowanego twórczością ks. Jana Twardowskiego oraz zaprezentowano wystawę obrazów na płótnie pt. „Zduny oczami dziecka” w ramach włączenia się uczniów w obchody 750- lecia tego miasta. Wychowankowie przedstawili swoje umiejętności teatralne i muzyczne podczas części artystycznej zatytułowanej „Być może istnieją czasy piękniejsze, ale te są nasze”. W dalszej części świętowania dzieci mogły korzystać z wielu atrakcji m.in. przejażdżki bryczką i samochodem strażackim, zabawy w towarzystwie „Bzika”, dmuchanego zamku oraz mogły podziwiać motocykle. Muzyka, zabawy, tańce pochłonęły nie tylko młodszych, ale i starszych.

Pracownicy Ośrodka z zapałem zaangażowali się w organizację imprezy. Nie udałaby się ona, gdyby nie dopisująca pogoda, dobre humory uczestników oraz wsparcie finansowe.

Otrzymane dofinansowania:

– pod Patronatem Powiatu Krotoszyńskiego – dofinansowanie imprezy i przedsięwzięć z budżetu Powiatu, wsparcia rzeczowego, a także współorganizacji w ramach Planu Promocji Powiatu oraz kalendarza imprez.

Zarząd Powiatu Krotoszyńskiego – dofinansowanie dla Stowarzyszenia Motylek w ramach działania publicznego Wspieranie inicjatyw na rzecz dzieci i osób niepełnosprawnych dla organizacji pozarządowych”.

-dofinansowania oraz wkład poza finansowy – indywidualni darczyńcy.

Permalink do tego artykułu: http://konarzew.edu.o12.pl/12866-2/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.