Cze 11 2018

11 czerwca 2018 roku

Nasz ośrodek pozyskał w Konkursie Grantowym kwotę 5000 zł na realizację projektu „Nasze literackie podróże po sztuce i kulturze”. Darowizna została udzielona w ramach programu Bank Dziecięcych Uśmiechów prowadzonego przez Bank Zachodni WBK i realizowanego przez Fundację Banku Zachodniego WBK.

Głównym celem projektu jest wyrównywanie szans twórczego oraz kulturowego rozwoju dzieci i młodzieży poprzez działania edukacyjne i kulturalne służące rozbudzeniu zainteresowania literaturą, nauce korzystania z oferty instytucji związanych z kulturą i sztuką, a także umożliwienie uczniom udziału w wycieczce literackiej i wydarzeniach kulturalnych.

Projekt obejmuje 12 uczestników. W ramach projektu od maja 2018r. odbywają się cykliczne spotkania w bibliotece w Konarzewie, a we wrześniu zorganizowana zostanie wycieczka edukacyjna do Warszawy.

17 maja 2018r. odbyło się pierwsze spotkanie, podczas którego uczniowie zapoznali się z biblioteką w Konarzewie i z jej zbiorami. Pani Emilia Swendracka w ciekawy sposób opowiedziała uczniom o zasadach korzystania z biblioteki, sposobie zapisania oraz o konieczności poszanowania książek. Na pamiątkę uczniowie otrzymali zakładki do książki i słodkości. Odpowiedzialne: Magdalena Rędzikowska, Anna Dłużak.

Permalink do tego artykułu: http://konarzew.edu.o12.pl/11-czerwca-2018-roku/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.